Wypadek na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Skłodowskiej-Curie – kobieta ranna po kolizji

Na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Skłodowskiej-Curie w piątkowe popołudnie, 16 lutego, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą, co spowodowało dachowanie jednego z nich. W wyniku tej kolizji jedna osoba została ranna.

Według ustaleń policji, sprawcą zdarzenia był 62-letni mężczyzna pracujący jako taksówkarz. Kierując pojazdem marki Opel, mężczyzna poruszał się ulicą Marii Skłodowskiej-Curie. Gdy dotarł do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego, nie zastosował się do obowiązującego tam znaku stop. Takie zachowanie doprowadziło do zderzenia z drugim pojazdem.

Pojazd prowadzony przez taksówkarza uderzył w bok jadącego ulicą Żeromskiego samochodu marki Kia, który kierował się w stronę alei Mickiewicza. Siła uderzenia była tak duża, że Kia obróciła się do góry kołami. Wewnątrz pojazdu była uwięziona kobieta, której po kilku minutach udało się opuścić pojazd dzięki pomocy strażaków.

Kobieta poszkodowana w wyniku zdarzenia została przetransportowana do Wojewódzkiego Centrum Urazowego im. Kopernika przez zespół ratownictwa medycznego.