Wielkie otwarcie rekordowej edycji Polówki podczas Nocy Świętojańskiej

Podczas Nocy Świętojańskiej w sobotę, 24 czerwca, odbędzie się wielkie otwarcie festiwalu filmowego Polówka w parku na Zdrowiu. Na ekranach zostaną zaprezentowane trzy filmy: zdobywca Złotej Palmy „W trójkącie” (główny film otwarcia), horror „Midsommar. W biały dzień” oraz kultowy „Shrek”, który będzie można obejrzeć bezpośrednio z basenu Fali podczas Nocnego Pływania – informuje rzecznik festiwalu, Wojciech Wojtysiak.

Wojtysiak podkreśla, że tegoroczna edycja Polówki to rekordowa impreza, która oferuje wyjątkowo szeroki wachlarz prezentowanych filmów. Widzowie będą mieli okazję wzruszać się przy seansie „Króla Lwa” w sekcji Dobranocka, a także oglądać intensywne i wymagające obrazy w sekcji Arthouse oraz produkcje prezentujące sylwetki kobiet w sekcji Monokino: Herstorie. Nie zabraknie także tradycyjnych sekcji The best of oraz najnowszych osiągnięć polskiego kina w bloku Jeszcze Polska.

W związku z obchodami 600. urodzin Łodzi, festiwal przygotował również specjalną sekcję ŁDZ 600, która będzie prezentowana na Letnisku Księży Młyn. W ramach tej sekcji publiczność będzie mogła obejrzeć filmy zrealizowane w Łodzi bądź z nią związane tematycznie.

W tegorocznej edycji festiwalu kinomani będą mieli niepowtarzalną okazję do zasmakowania różnorodności filmowej oraz uczestniczenia w licznych pokazach i wydarzeniach specjalnych, świętując razem z organizatorami pasję do kina.