Ulica Wojska Polskiego doczeka się remontu

Mieszkańcy Bałut mają ogromny powód do radości. Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany remont ulicy Wojska Polskiego. Od dłuższego czasu nawierzchnia i okoliczne chodniki są w opłakanym stanie. Na szczęście już wiadomo, że ma się to zmienić. Miasto podpisało umowę na kompleksową modernizację Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Franciszkańskiej do ulicy Strykowskiej.

Kiedy rozpocznie się remont i co się zmieni?

Śmiało można stwierdzić, że modernizacja ulicy Wojska Polskiego jest jednym z bardziej wyczekiwanych remontów dróg w Łodzi. Od dłuższego czasu mieszkańcy tej ulicy i przejeżdżający tamtędy kierowcy skarżą się na fatalny stan nawierzchni. Również tory, po których poruszają się tramwaje pozostawiają wiele do życzenia. Dzięki umowie podpisanej z firmą Torpol niebawem zaczną się prace na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Franciszkańskiej. Cała inwestycja ma ruszyć jeszcze w październiku i potrwać do 2023 roku. Zanim jednak ruszy remont miasto musi opracować plan przeorganizowania ruchu. Cała inwestycja będzie kosztować około 133 milionów złotych. Drogowcy wymienią nawierzchnię i położą od nowa tory tramwajowe, po których, przez ich fatalny stan, od 2019 roku nie poruszają się tramwaje. Oprócz nowej nawierzchni i torowiska, wykonawca położy nowe chodniki oraz wydzieli ścieżkę rowerową. Ulica zyska również nowe oświetlenie i sygnalizacje świetlną. Zadowoleni będą także kierowcy, którym przyjdzie parkować przy ulicy Wojska Polskiego, ponieważ powstaną tam nowe parkingi.

Co oprócz nawierzchni?

By remont ulicy był możliwy do zrealizowania, trzeba będzie wyburzyć trzy kamienice – jedną przy ulicy Franciszkańskiej i dwie przy Wojska Polskiego. Przez miejsce, w którym aktualnie się znajdują, mają być poprowadzone tory tramwajowe. Usunięcie ich z środka ulicy ma usprawnić ruch na tym odcinku i ułatwić funkcjonowanie pasażerom łódzkiego MPK. Oprócz nawierzchni zostanie również wymieniona cała instalacja wodno-kanalizacyjna oraz gazowa. Nowe studzienki umożliwią odpływ wody i zapobiegną tworzeniu się kałuż uniemożliwiających przejechanie przez ulicę. Oczywiście, przy Wojska Polskiego, nie zabraknie również zieleni. Miasto ma zadbać o posadzenie nowych drzew, krzewów i kwiatów, by cała okolica po remoncie stanowiła miejsce przyjazne dla mieszkańców.