Nowy prywatny akademik czeka na łódzkich studentów

Rusza nowy rok akademicki, a wraz z nim otwiera się nowy prywatny akademik dla łódzkich studentów – Chill Inn. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą wynajmować mieszkania, ale chcą uniknąć gwaru uczelnianych akademików. Nie trudno się domyślić, że za lepszym standardem i warunkami idzie również wyższa cena za wynajem pokoju. Sprawdziliśmy jak wyglądają warunki wynajmu i ceny pokojów w łódzkich akademikach.

Prywatny akademik Chill Inn

Prywatny akademik Chill Inn to doskonała alternatywa dla łódzkich studentów, którzy nie chcą wynajmować mieszkania lub pokoju w akademikach Uniwersytetu Łódzkiego, czy Politechniki Łódzkiej. Ma wiele zalet, które go wyróżniają na tle akademików uczelni państwowych. Niestety idzie to również w parze z wyższą ceną za wynajem. Akademik Chill Inn na tę chwilę przystosowany jest dla 170 osób. Jakie czekają na nie udogodnienia? Między innymi prywatny parking i miejsce dla rowerów. Ważna jest również lokalizacja budynku, który znajduje się w pobliżu centrum, w okolicy Uniwersytetu Medycznego. Akademik posiada wyciszone pokoje, przestrzeń wspólną do nauki i spotkań towarzyskich, pralnię i suszarnię oraz prywatny taras na dachu budynku, z którego będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec. W Chill Inn znajdują się pokoje jedno oraz dwuosobowe. Za pokój jednoosobowy studenci zapłacą 980 zł. Istnieje również opcja wyboru pokoju o podwyższonym standardzie, z większym łóżkiem w cenie 1130 zł za miesiąc. Miejsce w pokoju dwuosobowym jest tańsze, kosztuje 750 zł, a cały pokój dla pary, z podwójnym łóżkiem to koszt 1530 zł. W strefach wspólnych znajdują się aneksy kuchenne oraz łazienki z prysznicami.

Akademiki uczelni wyższych

Na studentów, którzy będą uczyć się w Łodzi czekają również akademiki państwowych uczelni wyższych. Na studentów Politechniki Łódzkiej czeka aż 9 domów studenckich, które mogą pomieścić 2633 mieszkańców. W nich również znajdują się strefy wspólne, gdzie mieszkańcy mogą się zrelaksować i wspólnie spędzić czas. Politechnika zapewnia swoim studentom, mieszkającym w akademikach, sale bilardowe, sale ze stołami do ping-ponga oraz pokoje multimedialne i miejsca do wspólnej nauki. W akademikach Politechniki znajdziemy pokoje jedno i dwuosobowe. Cena wynajmu pokoju waha się w zależności od wybranego domu studenckiego. Pokój jednoosobowy można wynająć już od około 500 zł, natomiast miejsce w pokoju dwuosobowym to około 350-450 zł. Podobną cenę zapłacą studenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy zdecydują się zamieszkać w domu studenckim tej uczelni. Również Uniwersytet Medyczny posiada swoje akademiki, które już czekają aż wprowadzą się do nich studenci.