Kompleks biurowo-hotelowy Hi Piotrkowska już wkrótce zacznie tętnić życiem

Jakiś czas temu zakończyła się budowa kompleksu biurowo-hotelowego Hi Piotrkowska. Nowoczesne budynki znajdują się przy ulicy Piotrkowskiej 155, tuż przy przystanku przesiadkowym Piotrkowska Centrum. W skład kompleksu wchodzą trzy budynki, które w tym momencie są już gotowe i czekają na pierwszych najemców. Oprócz ogromnej części biurowej, w kompleksie znajduje się również hotel, oraz punkty usługowe. Sprawdziliśmy jakie są plany dotyczące zagospodarowania budynków.

Najwyższy biurowiec w Łodzi z restauracją na dachu

W skład kompleksu przede wszystkim wchodzi 82 metrowy, największy w Łodzi biurowiec. Z pewnością należy do jednych z najbardziej nowoczesnych przestrzeni biurowych w Łodzi. Cały kompleks to aż 21 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Ogromną zaletą budynku z pewnością jest to, że aż 80 procent całej powierzchni ma dostęp do dziennego oświetlenia. Umożliwiają to specjalne, przeszklone ściany. Większość biur znajdujących się w budynku jest już zajęta. Na samym dole znajdują się lokale usługowe i handlowe. Wśród nich znajdziemy Żabkę i Rossmana, oraz popularną łódzką kwiaciarnię Badylarz. Na parterze budynku pojawi się również kawiarnia połączona z piekarnią. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, na pierwszym piętrze ma znaleźć się klinika medyczna. Pozostałe piętra będą należeć do różnych firm. Hi Piotrkowska będzie nową siedzibą 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Łodzi. Dość dużą powierzchnię w biurowcu zajmie New Work, czyli dostawca biur elastycznych. Dla mieszkańców Łodzi najciekawszym miejscem w budynku Hi Piotrkowska prawdopodobnie będzie restauracja, która powstanie na ostatnim piętrze budynku. Zgodnie z planami ma być połączona z klubem i zajmować ponad 700 mkw. Dodatkowo restauracja będzie posiadać taras, z którego jej goście będą mogli podziwiać niesamowite widoki.

Hotel Hampton by Hilton

Oprócz powierzchni biurowych, w budynku Hi Piotrkowska znajdzie się również hotel Hampton by Hilton. Jego główną zaletą będzie z pewnością lokalizacja. Osoby przyjeżdżające do Łodzi, które zatrzymają się w hotelu, będą mogły korzystać z uroków znajdującej się w pobliżu ulicy Piotrkowskiej i z centrum OFF Piotrkowska. Do hotelu będzie łatwo dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. W wybudowanym już hotelu znajduje się 149 nowoczesnych pokojów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Hotel posiada podziemny parking, restaurację, sale konferencyjne oraz całodobową siłownię.

Oprócz hotelu i najwyższego budynku biurowego, w skład kompleksu wchodzi także mniejszy, 5 piętrowy budynek. Na parterze znajdzie się w nim znana na całym świecie kawiarnia marki Starbucks. Oprócz niej w budynku będą biura oraz firmy związane z branżą beauty. Ten budynek zaprojektowano tak by pasował do, znajdujących się w jego sąsiedztwie, zabytkowych kamienic. Już niebawem cały kompleks może stać się wizytówką biurowej Łodzi.