Dobronianka – miejsce relaksu i raj dla dzieci w pobliżu Łodzi

Alpaki, wielbłądy i kangury – brzmi egzotycznie? Okazuje się, że te i wiele innych zwierząt można spotkać w okolicach Łodzi. Wystarczy wybrać się do magicznego miejsca, jakim jest Dobronianka. To mini zoo, połączone z dużą strefą gastronomiczną na świeżym powietrzu, które znajduje się około 25 km od centrum Łodzi. To wspaniałe miejsce dla całej rodziny, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających Dobroniankę?

To wyjątkowe miejsce, jakim jest Dobronianka, otworzyło się w ubiegłym roku. Obiekt przyciągnął tak dużą liczbę zainteresowanych, że w tym roku został powiększony. Doszły również kolejne atrakcje dla zwiedzających. Czego zatem można się spodziewać na terenie Dobronianki? Okazuje się, że cała rodzina znajdzie tam coś dla siebie. Główną atrakcją są zwierzęta mieszkające w mini zoo. Znajdziemy tam między innymi łabędzie, wielbłądy, osiołki, kapibary oraz alpaki. W sumie w Dobroniance znajduje się aż 400 zwierząt z 49 różnych gatunków. Dla najmłodszych ogromną atrakcją będzie możliwość nakarmienia zwierząt przy pomocy specjalnie dobranej i przygotowanej karmy. Oprócz mini zoo, na terenie Dobronianki znajduje się ogromna strefa gastronomiczno-relaksacyjna. Zwiedzający mogą odpocząć w specjalnie przygotowanych miejscach, a także zjeść ciepły posiłek, czy też skorzystać z bogatej oferty baru. W sezonie letnim, w Dobroniance, odbywają się wydarzenia cykliczne, między innymi zajęcia taneczne i fitness oraz piana party. Ceny biletów wstępu do Dobronianki zależą od dnia. W tygodniu bilet normalny kosztuje 20 zł, natomiast ulgowy 15. W weekendy bilety są droższe i kosztują odpowiednio 30 i 20 zł.

Specjalna oferta dla szkół i przedszkoli

Dobronianka posiada również ofertę skierowaną bezpośrednio dla przedszkoli i szkół. Dzięki niej dzieci i młodzież będą miały okazję poznać wiele gatunków zwierząt, dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy i nauczyć się czegoś nowego. Każda grupa zorganizowana może skorzystać z jednego z dwóch pakietów. Grupy chcące zwiedzić Dobroniankę bez przewodnika mogą wykupić bilety w cenie 12 zł od osoby i samodzielnie odkryć teren mini zoo. Istnieje również możliwość skorzystania z pakietu, w którym grupa otrzymuje opiekę przewodnika. W tym pakiecie, każdy członek wycieczki może nakarmić zwierzęta i zwiedzić niektóre wybiegi. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci mogą być ognisko i pieczenie kiełbasek, a także możliwość przejażdżki na kucyku. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu. Wszelkie szczegóły można uzgodnić z pracownikami obiektu.