"Skosztuj Wolności" – powrót Parady Wolności do Łodzi po 20 latach przerwy

Parada Wolności, działająca na rzecz promowania i chronienia wolności, powróciła do Łodzi po dwudziestu latach nieobecności. Organizatorzy wydarzenia zwracają uwagę, że ta demonstracja to hołd dla wolności. W tym roku świętowanie wolności jest splecione z kampanią Igrzysk Wolności, której głównym celem jest motywowanie ludzi do udziału w wyborach.

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez organizatorów, są oni przeciwni jakimkolwiek ograniczeniom praw obywatelskich. Dążą do ciągłego przypominania społeczeństwu, że wolność jest kluczową wartością w życiu każdego człowieka i często doceniamy ją dopiero wtedy, gdy jest nam odebrana.

Deklaracja Parady Wolności tego roku brzmi: „Nie bądźcie obojętni, udzielajcie się na wyborach i bierzcie udział w Paradzie Wolności. Nasza wolność oraz nasza wspólnota to rzeczy o fundamentalnym znaczeniu”.

Hasło tegorocznej edycji Parady Wolności brzmiało „Skosztuj Wolności”. Na ulicy Piotrkowskiej pojawiła się rekordowa liczba platform muzycznych, a muzyczne święto rozpoczęło się o godzinie 15. Z upływem czasu miłośnicy muzyki techno gromadzili się w coraz większej liczbie. Jednakże niektóre osoby wyrażały żal, że ruch na ulicy Piotrkowskiej nie został wstrzymany na czas trwania imprezy. Co pewien czas tancerze musieli ustępować miejsca przejeżdżającym taksówkom, samochodom osobowym i rowerzystom.