Rozpoczęcie rywalizacji polskich siatkarek o udział w igrzyskach olimpijskich

Reprezentantki Polski w siatkówce rozpoczną swoją rywalizację o miejsce w nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Pierwszy mecz, który będzie miał miejsce 16 września, odbędzie się przeciwko drużynie ze Słowenii. Wszystkie informacje na temat harmonogramu kwalifikacyjnej imprezy sportowej w Łodzi są już dostępne, a sprzedaż biletów również została rozpoczęta.

O miejsca na olimpiadę w Atlas Arena w Łodzi będzie rywalizować osiem drużyn narodowych od 16 do 24 września. Oprócz polskiej drużyny, inne reprezentacje narodowe to te z Włoch, USA, Niemiec, Tajlandii, Kolumbii, Korei Południowej i Słowenii. W ciągu tych dziewięciu dni odbędzie się łącznie 28 meczów.

Atlas Arena przyniosła wiele znaczących wydarzeń dla kobiecej siatkówki w ciągu ostatnich kilku lat. Miejsce to było gospodarzem mistrzostw świata w 2022 roku oraz mistrzostw Europy w 2019 roku, kiedy to pod kierownictwem Jacka Nawrockiego polska drużyna awansowała do półfinałów. Zawody europejskie z 2009 roku również odbyły się tutaj, kiedy to nasze reprezentantki zdobyły swój ostatni medal mistrzowski. Tym razem główną nagrodą turnieju łódzkiego jest awans do igrzysk olimpijskich – ostatni raz polskie siatkarki miały okazję uczestniczyć w nich w 2008 roku.