Zaproszenie na nocne doświadczenia w Orientarium ZOO Łódź

Rozkoszowanie się wieczorną atmosferą w zoo, przeżywanie nocy w oceanicznym tunelu oraz poranne posiłki na malowniczych wyspach sundajskich – tak właśnie prezentuje się najświeższy pomysł łódzkiego Orientarium ZOO, który przypadnie na ostatni weekend letnich ferii. Ograniczenie stanowi ilość miejsc – jest ich tylko 100.

„Podczas świętojańskiej nocy po raz pierwszy udostępniliśmy możliwość nocowania w naszym Orientarium. Ten nietypowy sposób spędzenia czasu przyciągnął tłumy i okazał się niezwykle atrakcyjny dla wielu odwiedzających. Zwiedzanie naszego ogrodu zoologicznego po zmroku to całkowicie inna perspektywa, niż ta którą można doświadczyć w ciągu dnia. Właśnie dlatego pragniemy umożliwić ponowne doświadczenie tej atrakcji pod koniec wakacyjnego sezonu, zapewniając okazję do poznania nocnej aktywności zwierząt oraz doświadczenia nocy spędzonej w śpiworze w naszej strefie oceanicznej” – oświadczył Arkadiusz Jaksa, dyrektor Orientarium ZOO Łódź.

Wieczorem 26 sierpnia drzwi ogrodu zoologicznego zostaną otwarte dla limitowanej liczby 100 osób, które ukończyły 16 lat. Początek przygody zacznie się od spaceru, podczas którego edukatorzy przybliżą uczestnikom nocne nawyki zwierząt mieszkających na terenie ogrodu. Będzie to szansa na obserwację takich gatunków jak: pandy rude, tygrysy, lwy czy hipopotamy.