Filmowcy z łódzkiej wytwórni OPUS Film przystępują do realizacji nowego projektu na platformę Netflix

Przygotowania do kręcenia nowego serialu stworzonego dla Netflix przez łódzką wytwórnię OPUS Film nabierają tempa. Plan zdjęciowy jest już gotowy, a miejsce akcji zostało ustalone – centrum Łodzi. Właśnie tam, 6 sierpnia, ekipa filmowa zacznie realizować swoje zamierzenia. Wybrano przystanek Łódź Centrum jako główną lokalizację zdjęć, co może wpłynąć na normalne funkcjonowanie miejskiego komunikacji.

Uwielbiana przez wiele osób Stajnia Jednorożców zostanie zamieniona na plan filmowy. To oznacza, że ulice wokół tego miejsca zostaną zamknięte na czas trwania zdjęć do produkcji „Dokąd idziesz bracie”. Serial, który przeniesie nas do świata łódzkiego półświatka, wkrótce zadebiutuje na platformie Netflix.

Środa, 6 sierpnia, to dzień, kiedy miasto będzie musiało dostosować się do potrzeb ekipy filmowej. Zdjęcia mają być realizowane w okolicach przystanku Piotrkowska Centrum. W wyniku tego zarówno kierowcy, jak i pasażerowie MPK będą musieli przygotować się na utrudnienia i zmiany w ruchu miejskim. Tramwaje poruszające się ulicą Piotrkowską mogą zmienić swoje trasy.

Zostanie zawieszony ruch na jezdni al. Piłsudskiego prowadzącej w kierunku Widzewa, skąd ulica Kościuszki krzyżuje się z ulicą Sienkiewicza. Również fragment ulicy Piotrkowskiej przy Mickiewicza po stronie Centralu zostanie zamknięty dla ruchu.