Próba samobójcza w łódzkim akademiku Student Depot

W dniu 25 lipca, we wtorek, doszło do poruszających wydarzeń w łódzkim akademiku o nazwie Student Depot. Z informacji przekazanych przez świadków wynika, że jeden ze studentów zamierzał popełnić samobójstwo, próbując wyskoczyć przez okno swojego pokoju.

To właśnie około godziny 15 nasza redakcja została zawiadomiona o dramatycznej sytuacji w jednym z akademików, znajdującym się przy ulicy Wróblewskiego w Łodzi – Student Depot. Według zgłoszenia, na najwyższym piętrze budynku, przy jednym z okien, pojawiła się osoba, która miała zamiar odebrać sobie życie.

Osoby, które były w pobliżu miejsca zdarzenia, donoszą, iż kilka razy zauważyły nogi studenta wiszące poza parapetem okna. To sugerowało, że mógł on w każdej chwili skoczyć.

W odpowiedzi na alarmującą sytuację, na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe. Policja podjęła działania mające na celu zabezpieczenie obszaru otaczającego akademik, a straż pożarna postawiła pod oknem skokochron. Dodatkowo rozpoczęto negocjacje z mężczyzną, mające na celu odwieść go od tragicznej decyzji o odebraniu sobie życia.