Potężne zderzenie na DK 74: dwoje nie żyje, dwie osoby w szpitalu

Pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze policji prowadzą analizę szczegółów kolizji drogowej, jaka miała miejsce na DK 74. W wyniku odniesionych ran kierowca Renault w wieku 47 lat oraz 17-letnia pasażerka tego samochodu zginęli na miejscu. Dodatkowo dwie osoby zostały przewiezione do placówki medycznej.

Kolizja miejsce miała 12 sierpnia 2023 r., przed godziną 13:55, na terenie miejscowości Grudna znajdującej się przy drodze krajowej nr 74. Z początkowych ustaleń wynika, iż mężczyzna kierujący Renault, również mający 47 lat, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu. Pomimo prawidłowego poruszania się pojazdem BMW, doszło do zderzenia tych dwóch pojazdów. Śmierć poniosły dwie osoby – kierujący Renault oraz młoda pasażerka. W aucie znajdowało się też małe dziecko, które ze względu na obrażenia zostało przekazane pod opiekę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i następnie przetransportowane śmigłowcem do szpitala. Kierowca BMW to trzeźwy 32-letni mężczyzna, który również potrzebował hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia, pod kierunkiem prokuratora, policja podjęła wszelkie niezbędne działania mające na celu ustalenie precyzyjnej przyczyny tej tragicznej kolizji.

Wzywamy do zachowania maksymalnej ostrożności na drogach. Prędkość naszego pojazdu powinna być dostosowana nie tylko do warunków panujących na drodze, ale również do naszych umiejętności za kierownicą. Nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracja mogą prowadzić do tragedii. Ważne jest też, aby ruszać w podróż będąc wypoczętym i skupić całą swoją uwagę na tym, co dzieje się na jezdni.