Portugalski zawodnik futsalu dołącza do Widzewa Łódź

Iuri Da Costa Almeida De Moura Portugal, młody 19-letni piłkarz z Portugalii, został oficjalnie zaprezentowany jako najnowszy członek drużyny Widzew Łódź, specjalizującej się w grze w futsal. Ten strategiczny ruch klubu ma na celu zasilenie drużyny przed zbliżającym się sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy.

Widzew Łódź nie kryje swojego entuzjazmu dla nowego nabytku, wyjawiając powody, które przekonały zarząd do rozważenia takiego ruchu. Portugalczyk jest drugim zawodnikiem z tego kraju, który dołączył do łódzkiego klubu podczas bieżącego okresu transferowego.

Kiedy budowaliśmy naszą drużynę na najbliższy sezon, wspólnie ze sztabem szkoleniowym zdecydowaliśmy, że zawodnicy z Portugalii stanowią dla nas atrakcyjną opcję. To kraj aktualnych mistrzów świata i Europy, a zatem gwarancja wysokiego poziomu umiejętności futsalu i ambicji. Mamy przekonanie, że ci młodzi gracze pragną podążać śladami swoich doświadczonych rodaków, dążąc do rozwoju i możliwości reprezentowania swojego kraju. Ta mentalność doskonale wpisuje się w naszą wizję klubu, który chce budować drużynę o wysokim potencjale sportowym i silnym charakterze – wyjaśnił sekretarz zarządu Widzewa Łódź, Michał Chmielewski.

Przed dołączeniem do łódzkiego klubu, Iuri Da Costa Almeida De Moura Portugal był zawodnikiem Centro Social Sao Joao Futsal w poprzednim sezonie.