Bezpieczeństwo na drogach w czasie długiego weekendu: podsumowanie i apel policji

Zgodnie z informacjami, które nadeszły, zdarzył się incydent drogowy na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Tymienieckiego. Kierowca samochodu na prąd zderzył się ze skrzynką sterującą sygnalizacją świetlną, co spowodowało wyłączenie świateł na tym skrzyżowaniu. Służby odpowiedzialne za utrzymanie infrastruktury drogowej pracują aktualnie na miejscu zdarzenia.

Trwa długi weekend, co wiąże się z większą aktywnością służb policyjnych na łódzkich drogach. Policja ostrzega i przypomina o wzmożonych kontrolach przeprowadzanych przez funkcjonariuszy w ramach operacji „Sierpniowy weekend 2023”. Oficerowie będą patrolować drogi aż do końca dnia 15 sierpnia 2023 roku – mówi sierżant Mateusz Piliński.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego szczególnie zwracają uwagę na bezpieczeństwo podróżujących. Sprawdzają, czy pasażerowie mają prawidłowo zapinane pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach. Kontrolują także stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.

Niestety, pomimo tych działań, odnotowano już 9 wypadków na łódzkich drogach w ciągu pierwszych dwóch dni tego weekendu. W ich wyniku śmierć poniosły dwie osoby, a kolejnych 16 zostało rannych. Dodatkowo, mundurowi wykryli i zatrzymali 27 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu.