Fabrykanci Łódzkie – nowa nazwa drużyny hokejowej z województwa łódzkiego

Przed nami nowy sezon Młodzieżowej Hokej Ligi, a wraz z nim zmiany na łódzkim hokejowym podwórku. Do rozgrywek przystąpi drużyna pod nową nazwą – Fabrykanci Łódzkie, która zastępuje dotychczasowe TME ŁKH Łódź.

Ale to nie jedyna nowość. Drużyna nie będzie już składać się wyłącznie z łodzian. Władze klubu postanowiły zmienić strategię i otworzyć drzwi dla zawodników z całego województwa łódzkiego. Ta decyzja wynika z faktu, że do tej pory nie było innych drużyn hokejowych w tym regionie.

Zmiana strategii wiąże się również z przeniesieniem swojego obiektu. Do tej pory, hokeiści rozgrywali swoje domowe spotkania na łódzkim lodowisku „Bombonierka”. Teraz jednak przenoszą się do Zgierza, gdzie lodowisko po gruntownym remoncie jest gotowe na przyjęcie około 1000 kibiców.

W przeszłości zgierskie lodowisko gościło takie drużyny jak Boruta Zgierz i Włókniarz Zgierz, które niestety upadły w 1993 roku.

Przeniesienie siedziby klubu do Zgierza to rezultat lepszych warunków treningowych, jakie gwarantuje tamtejszy obiekt. Jak podkreślił Tomasz Grobelkiewicz, prezes Fabrykanci Łódzkie: „Chcemy grać tutaj, bo warunki są lepsze i będziemy trenować i grać na tym samym obiekcie, gdyż wcześniej tak nie było. Na 'Bombonierce’ nie było też odpowiednich szatni i tych wad było dużo”