Planowany protest rolników w Łodzi 4 kwietnia zablokuje ruch drogowy

Zapowiedziano demonstrację, która ma odbyć się w czwartek, 4 kwietnia. Oczekiwane jest, że ruch na drodze zostanie zakłócony na okres siedmiu godzin.

Organizowany przez rolników protest w Łodzi odbędzie się ponownie na terenie dzielnicy Teofilów. Maszyny rolnicze mają przemierzyć trasę prowadzącą ulicami Aleksandrowską i Limanowskiego, pomiędzy Szczecińską a aleją Włókniarzy.

Według informacji przedstawionych przez miasto, możemy spodziewać się utrudnień w ruchu w godzinach od 10 do 17. Z powodu niemożliwości dokładnego określenia czasu przejazdu maszyn oraz wynikających z tego utrudnień, zaleca się możliwie najszersze omijanie ulicy Aleksandrowskiej w planowanym dniu protestu.

Organizatorzy wydarzenia gwarantują, że blokada drogowa będzie obejmować maksymalnie dwa pasy ruchu, co powinno ograniczyć całkowite zatrzymanie ruchu. Ruch ma jednak zostać tymczasowo wstrzymany podczas zawracania kolumny pojazdów na rondzie Korfantego, znajdującym się na skrzyżowaniu ulicy Limanowskiego z aleją Włókniarzy. Mimo to, tramwaje kursujące po Teofilowie powinny funkcjonować bez większych problemów.