Łódź ma nowe perspektywy na rozwój z wielomiliardowym funduszem z Krajowego Programu Odbudowy

W kontekście realizacji Krajowego Programu Odbudowy (KPO), miasto Łódź może liczyć na inwestycje o wartości kilku miliardów złotych. Informację tę przekazał Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych, w rozmowie z agencją prasową PAP.

Andrzej Szejna wyjaśnił, że dostrzegalne są efekty długotrwałych starań władz koalicyjnej strony rządzącej, dzięki którym możliwe było pozyskanie unijnych środków w ramach KPO. Wiceminister podkreślił rolę efektywnego działania polskiej dyplomacji w procesie odblokowania nie tylko funduszy z KPO, ale także innych europejskich źródeł finansowania. Suma tych dodatkowych funduszy sięga kilkuset miliardów złotych i jest przeznaczona dla wielu miast, powiatów, gmin oraz samorządów wojewódzkich.

W przypadku Łodzi, mowa jest o kilku miliardach złotych, które mają zostać zainwestowane w różne obszary działalności miasta. Jak wymienił wiceminister Szejna, fundusze te będą przeznaczone na modernizację szkół, rozwój infrastruktury, poprawę opieki społecznej, implementację nowoczesnych technologii oraz na inwestycje w budownictwo mieszkaniowe. Wszystko to jest częścią szeroko zakrojonych działań przewidzianych w ramach Krajowego Programu Odbudowy.