Remont ulicy Śląskiej w Łodzi dobiega końca

Rozpoczęta jakiś czas temu renowacja łódzkiej ulicy Śląskiej jest na ukończeniu. Wszystkie części drogi są już pokryte pierwszą warstwą asfaltu, a także pojawiły się na niej nowe chodniki. Wykonawca stoi obecnie przed ostatnią częścią projektu.

Mieszkańcy i przechodnie odnotowują znaczące zmiany na ulicy Śląskiej. W przeszłości poddano remontowi odcinek od ulicy Przyjacielskiej do budynku o numerze 48, znajdującego się w pobliżu Niższej. W tym roku wykonano prace na dalszym fragmencie, aż do ulicy Rzgowskiej. Już teraz widoczne są świeżo ułożone chodniki, a dodatkowo przed okresem świątecznym wykonawca zakończył aplikację pierwszego pokrycia asfaltowego. Teraz nadchodzi czas na regulację armatury oraz przygotowanie powierzchni jezdni do położenia ostatniej warstwy asfaltu.

O ile cieszy fakt prowadzenia prac remontowych, o tyle przez cały ten czas ruch drogowy na ulicy Śląskiej był możliwy jedynie w jednym kierunku – od Niższej do Rzgowskiej. Mieszkańcom Łodzi na pewno ucieszy fakt, iż całość prac na tej drodze ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.