Parada Wolności powraca na ulicę Piotrkowską w Łodzi

Parada Wolności, jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń muzycznych w Polsce, powróci na ulicę Piotrkowską 26 sierpnia. Będzie to druga co do wielkości parada tego rodzaju na kontynencie europejskim. W programie tegorocznego wydarzenia organizatorzy zamierzają zgromadzić najciekawsze projekty elektroniczne z kraju. Celem uczestników będzie zaprezentowanie szerokiej gamy polskiej sceny muzycznej.

Parada Wolności zyskała sławę jako kultowe wydarzenie w polskim świecie muzyki pod koniec lat 90-tych XX wieku. Festiwal ten był połączeniem uczty dla miłośników muzyki elektronicznej oraz paradą uliczną, której towarzyszyły rytmy techno. W latach 1997-2002 tysiące ludzi przemaszerowało ulicami Łodzi, rozświetlając je taneczną energią. Po dwudziestu latach przerwy, Parada Wolności miała swój długo wyczekiwany powrót w 2022 roku.

Mimo kapryśnej pogody oraz padającego deszczu, entuzjaści muzyki elektronicznej raz jeszcze zgromadzili się w Łodzi, by celebrować i oddać hołd swojej pasji. Ukoronowaniem tegorocznych obchodów będzie afterparty, które odbędzie się w popularnym klubie Wytwórnia. Jak można było się spodziewać, kolejna edycja Parady Wolności zapowiada się niezapomnianie, łącząc różnorodność polskiej sceny elektronicznej i dawne tradycje tego wyjątkowego wydarzenia.