Żołnierze WOT z Łodzi doskonalą umiejętności w górach

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili specjalistyczne szkolenie, podczas którego ćwiczyli działania rozpoznawcze w górach. Na wyposażeniu uczestników znalazły się między innymi drony oraz noktowizory. To kolejne tego typu przedsięwzięcie dla łódzkich terytorialsów.

Podczas szkolenia jednostka z 91 batalionu lekkiej piechoty ze Zgierza miała okazję udoskonalić swoje zdolności w zakresie prowadzenia działań rozpoznawczych. Po raz pierwszy przeprowadzono tego rodzaju ćwiczenia na terenie górzystym, gdzie żołnierze trenowali przetrwanie w trudnych warunkach oraz współpracę w zespołach.

Umiejętności takie jak prowadzenie obserwacji, organizacja działań nieregularnych i bytowanie w trudnych warunkach są niezbędne dla każdego żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty regularnie uczestniczą w szkoleniach dotyczących działalności rozpoznawczej. Do tej pory szkolenia odbywały się na terenie Stałego Rejonu Odpowiedzialności (SRO), czyli województwie łódzkim, będącym odpowiedzialnym obszarem dla 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w takim zgrupowaniu na terenie górskim.