Zmiany wśród proboszczów w archidiecezji łódzkiej

W łódzkiej bazylice archidiecezjalnej odbyła się msza święta rozesłania, podczas której niektórzy księża przeszli na emeryturę, a inni otrzymali nominacje proboszczowskie. W efekcie tego wiele parafii archidiecezji łódzkiej doświadczy zmian we wprowadzeniu nowych wikariuszy.

Tegoroczne przetasowania, zwłaszcza te dotyczące proboszczów, były liczne w archidiecezji łódzkiej. Jedną z takich zmian jest przejście na emeryturę ks. dr. Andrzeja Blewińskiego, który pełnił funkcję proboszcza parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Jego następcą został mianowany ks. Krzysztof Nowak, dotychczasowy proboszcz parafii w Będkowie.

Kolejna istotna zmiana miała miejsce na Retkini w Łodzi, gdzie ks. Roman Łodwig przeszedł na emeryturę, opuszczając stanowisko proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Retkińskiej. Został zastąpiony przez ks. Piotra Pireka, który dotąd był proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła w Łasku. Jego miejsce z kolei zajął ks. Zenon Miksa, były proboszcz parafii w Szczercowie.

W Szczercowie nowym proboszczem został ks. Stanisław Nowacki, który wcześniej pełnił tę funkcję w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim. Tamtejsza parafia została przekazana redemptorystom. Warto wspomnieć, że redemptoryści już od kilku lat prowadzą własną parafię w Łodzi – parafię św. Marka przy ulicy Limanowskiego.