Prognoza pogody na wtorek: Łódź spodziewa się poprawy warunków atmosferycznych

W nadchodzący wtorek mieszkańcy Łodzi mogą liczyć na umiarkowane warunki pogodowe, z niejednolitym zachmurzeniem oraz łagodnymi temperaturami. W ciągu dnia należy spodziewać się wartości maksymalnej rzędu 29 stopni Celsjusza, a wiatr będzie delikatnie powiewać od strony południowo-wschodniej, osiągając prędkość nawet do 4 km/h.

Pod względem meteorologicznym, sytuacja w Łodzi prezentuje się jakość inaczej niż dzień wcześniej. Na niebie można zaobserwować zmienne pokrycie chmur, a termometry wskażą oscylacje między 17 a 29 stopniami Celsjusza. Wiatr sprawiać będzie wrażenie łagodniejszego niż w poniedziałek, z prędkością utrzymującą się w granicach 2-4 km/h oraz kierunkiem wiejącym z południowego wschodu.

W porównaniu do poniedziałkowej pogody, wtorek cechować się będzie wyższymi temperaturami i większą ilością chmur. Dla przypomnienia, dzień wcześniej wartości termiczne wynosiły maksymalnie 25 stopni Celsjusza, a minimalnie 14 stopni Celsjusza. Wiatr wiało cechował się mniejszymi prędkościami, wahającymi się między 1 a 3 km/h oraz zmieniającym się kierunkiem.

Co do astronomicznych aspektów dnia, wschód Słońca nastąpi o godzinie 4:22:57, natomiast zachód o 21:03:54.