Ogromna dziura w wiadukcie na ul. Dąbrowskiego

Południowy wiadukt na ul. Dąbrowskiego przechodzi remont. Podczas robót okazało się, że niemal każdy element jest do wymiany, jednak ruch nie został wstrzymany.

Remont wiaduktu

Od pewnego czasu w wiadukcie na ul. Dąbrowskiego zobaczyć wielką dziurę przechodzącą na wylot. Jest to efekt remontu. Dziura odsłoniła elementy konstrukcji.

Wiadukt na ul. Dąbrowskiego jest jednym z najbardziej zniszczonych wiaduktów w Łodzi. Obiekt w ostatnich latach jedynie warunkowo dopuszczany był do ruchu, w tym celu przechodził specjalne ekspertyzy. Od dłuższego czasu przeprowadzano prace naprawcze, które jednak były tylko tymczasowymi rozwiązaniami. W końcu postanowiono na kompleksową renowację wiaduktu. Na samym początku wyremontowano nitkę północną, na której samochody mogą poruszać się już trzema pasami. Aktualne prace dotyczą nitki południowej. Nie wstrzymano jednak ruchu. Samochody mogą poruszać się skrajnie lewym pasem.

Kompleksowa modernizacja obejmuje większość elementów. Na wiadukcie staną także nowe chodniki, windy i oświetlenie.

Zarząd Dróg i Transportu W Łodzi przewiduje, że cały remont potrwa 1,5 roku i podkreśla, że renowację wykonuje ta sama firma, która poprzednią inwestycję zakończyła w terminie.

Dziury na wylot spowodowane są pracami wykonywanymi w celu wzmocnienia konstrukcji oraz wymianie dylatacji. Zdemontowano także oświetlenie, bariery oraz warstwa tzw. nadbetonu.

Koniec remontu planowany jest na koniec 2022 roku, po którym kierowcy będą mogli poruszać się trzema pasami ruchu.

Szacunkowy koszt inwestycji to 8,8 mln złotych.