Black Friday, Black Weekend – czyli gorączka zakupów w łódzkich centrach handlowych

Wszyscy kochamy zakupy i praktycznie każdy poluje na obniżki i przeceny. Dlatego Black Friday cieszy się tak wielką popularnością. To jak dużą, można było zaobserwować w piątek, 27 listopada, praktycznie we wszystkich centrach handlowych w Łodzi. Port Łódź, Manufaktura, Galeria Łódzka, wszystkie te centra przeżywały istne oblężenie. Najprawdopodobniej sobota w nich również będzie nad wyraz ruchliwa. Sprawdziliśmy jakie oferty czekają na klientów i co najchętniej łodzianie kupują z okazji obniżek na Black Friday.

Skąd się wziął Black Friday?

Black Friday przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. To dzień ogromnych wyprzedaży, które Amerykanie tłumnie odwiedzają zaraz po Święcie Dziękczynienia. W Stanach obniżki z tej okazji są naprawdę wysokie, szczególnie jeśli chodzi o elektronikę. Do sklepów ze sprzętem elektronicznym ustawiają się ogromne kolejki, a klienci dosłownie walczą o ostatnie sztuki przecenionych modeli. A jak to wygląda u nas? Z początku, gdy tworzyła się tradycja polskiego Black Friday, sprzedawcy byli ostrożni z obniżaniem cen produktów. Jednak Black Friday robi się coraz bardziej popularny. Od jakiegoś czasu wiele firm przedłuża ten dzień, na cały tydzień obniżek, lub nawet miesiąc. Jedno jest pewne, Black Friday rozpoczyna świąteczną gorączkę zakupów. Wielu klientów czeka na ten dzień, aby kupić prezenty swoim najbliższym. Zaraz po Black Friday, w kolejny poniedziałek odbywa się Cyber Monday, który zwiastuje duże obniżki w sklepach internetowych. Przed dokonaniem zakupów warto się upewnić, czy cena produktu na pewno jest atrakcyjna, ponieważ niektórzy sprzedawcy nieuczciwie podnoszą ceny sugerowane, by oferta wydawała się korzystniejsza.

Co łodzianie najchętniej kupują z okazji Black Friday?

Sprawdziliśmy, gdzie w Łodzi ustawiają się największe kolejki, z okazji listopadowych promocji. Okazuje się, że łodzianie najchętniej kupują elektronikę. Obniżki, czasami nawet o kilkaset złotych, przyciągają tłumy chętnych. Wiele osób czeka na ten dzień, by kupić nowe sprzęty do domu, a także gadżety elektroniczne. Jednak, czy na pewno warto i czy te oferty są atrakcyjne. O tym możecie przeczytać między innymi tutaj. Wielu klientów w Black Friday odwiedza także sklepy z odzieżą i drogerie oraz perfumerie. Tu również możemy natrafić na bardzo atrakcyjne oferty. Najbardziej hojni sprzedawcy przeceniają swoje produkty o nawet 70%. Warto być ostrożnym, sprawdzać, czy obniżka naprawdę się opłaca, ale czasem można trafić na wyjątkowe perełki.