Zimna woda zdrowia doda! Sprawdź jak zacząć morsować i gdzie spotykają się Morsy w Łodzi

Chociaż do kalendarzowej zimy zostało jeszcze trochę czasu, sezon na morsowanie rozpoczął się już na całego. W Łodzi oficjalne rozpoczęcie sezonu miało miejsce 24 października. W naszym mieście od pewnego czasu działa klub zrzeszający wszystkich miłośników tej zimowej atrakcji – Morsy w Łodzi. Jeśli macie ochotę spróbować morsowania, sprawdźcie gdzie spotykają się łódzkie morsy i jak powinniście się do tego przygotować.

Morsy w Łodzi

Morsowanie staje się coraz bardziej popularne. W Łodzi, 24 października, kilkadziesiąt osób rozpoczęło sezon wspólnym wejściem do wody. Organizacja zachęca wszystkich, którzy chcą spróbować morsowania, aby do nich dołączyli. Morsy w Łodzi spotykają się regularnie, w każdą niedzielę w łódzkim Arturówku. Jak się okazuje wspólne morsowanie to nie tylko korzyści zdrowotne, ale również możliwość poznania nowych osób i spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób. Wiele osób, które morsują otwarcie mówi, że jeśli raz się tego spróbuje, już zawsze będzie się do tego wracać, wszystko dlatego, że morsowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Jednak fani morsowania spotykają się nie tylko w Łodzi,. Organizują zloty w całej Polsce i różne ciekawe eventy. W lutym odbędzie się duże wydarzenie, czyli międzynarodowy zlot Morsów w Mielnie. Jednak zanim zdecydujecie się wziąć udział w takim zlocie warto sprawdzić, jak przygotować się do morsowania. Istotne jest również to czy nie dotyczą Was żadne przeciwskazania. Jeśli macie ochotę przekonać się, czy morsowanie się Wam spodoba, warto wybrać się do łódzkiego Arturówka. Możecie liczyć tam na wsparcie oraz rady od doświadczonych morsów.

Korzyści płynące z morsowania i jak się do niego przygotować

Od kilku lat morsowanie staje się coraz bardziej popularne. Jego zwolennicy często mówią o korzyściach z niego płynących. Morsowanie poprawia układ odpornościowy i sprawia, że rzadziej chorujemy. Pozytywnie wpływa na wydolność układu sercowo-naczyniowego. Osoby morsujące mają mniejsze trudności z zasypianiem, a także twierdzą, że czują się szczęśliwsze od kiedy zaczęły korzystać z lodowatych kąpieli. Jest to możliwe, ponieważ morsowanie sprzyja uwalnianiu endorfin. Doświadczone morsy przestrzegają, że do morsowania należy się odpowiednio przygotować. Warto najpierw korzystać z zimnych pryszniców. Na pierwsze morsowanie lepiej jest wybrać cieplejszy dzień. Należy zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy takie jak ręcznik, czapkę, rękawiczki i specjalne buty do morsowania. Przed wejściem do wody jest również konieczna porządna, przynajmniej 15minutowa rozgrzewka. W wodzie nie należy moczyć rąk i zanurzać się całkowicie. A po wyjściu z niej koniecznie trzeba się przebrać i rozgrzać się jakimś ciepłym napojem. Zanim zaczniecie morsować zapoznajcie się z listą przeciwskazań. Pamiętajcie także, żeby morsować odpowiedzialnie i nigdy nie robić tego w pojedynkę. Warto mieć przy sobie kogoś, kto w razie czego udzieli nam niezbędnej pomocy.