Niebezpieczny wypadek w okolicach Kutna. Bus z dziećmi wypadł z drogi

Do niebezpiecznie wyglądającego wypadku doszło w środę, 24 listopada, na drodze krajowej numer 702. W miejscowości Rustów, znajdującej się w okolicach Kutna, w godzinach popołudniowych, bus przewożący niepełnosprawne dzieci wraz z opiekunką, wypadł z drogi. Na chwilę obecną policja nie udziela zbyt wielu informacji na temat możliwych przyczyn wypadku.

Prawdopodobny przebieg zdarzenia

We wczesnych godzinach popołudniowych, we wsi Rustów doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Według nieoficjalnych ustaleń, samochód osobowy wyprzedzał prawidłowo jadącego busa. Z nieustalonych do tej pory przyczyn osobówka uderzyła w wyprzedzany samochód, który na skutek uderzenia wypadł z drogi na pobocze. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, busem podróżowało 6 osób. W środku znajdowała się opiekunka wraz z czteroosobową grupą dzieci z niepełnosprawnościami oraz kierowca. W samochodzie osobowym podróżował tylko kierowca. Bus po uderzeniu przez samochód osobowy wylądował na poboczu. W wypadku ucierpiało 5 osób. Nieoficjalnie wiadomo, że największe obrażenia poniosła opiekunka dzieci. W akcji ratunkowej brały udział 3 jednostki straży pożarnej, 3 karetki pogotowia ratunkowego i zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażerowie busa samodzielnie opuścili pojazd przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce zdarzenia.

Akcja ratunkowa na miejscu zdarzenia

Służby, które przybyły na miejsce sprawnie udzieliły pierwszej, niezbędnej pomocy osobom poszkodowanym. Zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowały do szpitala opiekunkę dzieci, a także jedno dziecko, które było pod jej opieką. Te dwie osoby były w najcięższym stanie i nadal wymagają hospitalizacji. Pozostali uczestnicy wypadku odnieśli jedynie powierzchowne obrażenia. Zostali przetransportowani do szpitali karetkami pogotowia ratunkowego, zbadani, a następnie wypuszczeni do domów. Według ustaleń policji, kierowcy obydwu pojazdów byli trzeźwi. Funkcjonariusze sprawnie przeprowadzili czynności na miejscu wypadku, które miały na celu ustalenie jego przebiegu. Droga, na której doszło do zdarzenia została na jakiś czas zamknięta, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu.