Poważny pożar w okolicach Opoczna. Kilkanaście zastępów straży pożarnej w akcji

We wtorek, 23 listopada, około południa doszło do poważnego pożaru w powiecie opoczyńskim. Kłęby dymu i płomienie sięgające 4 metrów, z takim żywiołem zmierzyło się aż18 jednostek straży pożarnej. Pożar wybuchł w zakładzie przetwórstwa gumy i utylizacji opon we wsi Owadów (w gminie Sławno). Sprawna akcja strażaków pozwoliła opanować tę poważną sytuację w 2 godziny, niestety nie udało się uniknąć toksycznego dymu. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pożar na składowisku opon

23 listopada, około godziny 12 wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru. Zaraz po zgłoszeniu na miejsce zdarzenia została wysłana straż pożarna. W sumie z płomieniami zmierzyło się aż 18 jednostek straży pożarnej z województwa łódzkiego. Jak udało się do tej pory ustalić pożar wybuchł na jednym z zewnętrznych składowisk opon. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, dlatego sytuacja była niezwykle trudna. Dodatkowo w grę wchodziła walka z czasem, żeby ograniczyć do minimum toksyczny dym wywołany pożarem. W najtrudniejszym momencie płomienie sięgały prawie 4 metrów. W sumie pożar objął ponad tysiąc metrów kwadratowych składowiska opon. Opanowanie go zajęło strażakom ponad 2 godziny. Po skończonej akcji trwało dogaszanie, a także rozpoczął się proces ustalania przyczyny pożaru. Ta jednak wciąż nie jest znana. Czy to było podpalenie, czy też może przypadkowe zaprószenie ognia, prawdopodobnie dowiemy się już wkrótce. Na miejscu zdarzenia wciąż pracują strażacy.

Toksyczny dym wywołany pożarem

Niestety palące się składowisko opon wytworzyło kłęby dymu, które zmierzały w stronę Opoczna. Odpowiednie władze wydały oficjalne zalecenie dla mieszkańców regionu, aby ci w miarę możliwości pozostali w domach oraz nie otwierali okien. W oświadczeniu również znalazła się prośba, aby ci którzy z jakiegoś powodu musieli wyjść z domu, zabezpieczyli odpowiednio drogi oddechowe i nie przebywali zbyt długo na zewnątrz.

Jesteście ciekawi, co jeszcze dzieje się w Opocznie i sąsiednich miejscowościach? Po więcej informacji z okolic zapraszamy tutaj!