Łódź oczekuje na dostawę 63 nowych autobusów w 2025 roku

Wizja odnowienia parku maszynowego Łodzi nabiera kształtów z początkiem roku 2025, kiedy to miasto spodziewa się dotarcia ponad sześćdziesięciu świeżo zakupionych autobusów. Flota ta będzie składać się z zarówno mniejszych, jak i większych pojazdów, zwanych przegubowymi.

Publiczny przewoźnik Miasta Łodzi – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – oficjalnie ogłosiło zapotrzebowanie na 63 nowoczesne autobusy poprzez przetarg. Zgodnie z warunkami specyfikacji zamówienia, przewoźnik ma otrzymać dostawę 48 autobusów przegubowych (o długości 18 metrów) i pozostałe 15 jednostek mają stanowić autobusy standardowej wielkości, czyli długości 12 metrów.

Warto zauważyć, że jeden z nowych pojazdów zostanie wykorzystany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców działający przy MPK Łódź. Będzie on wykorzystywany do praktycznej nauki prowadzenia autobusu przez aspirujących kierowców. Cała reszta z nowej floty zostanie podzielona i przydzielona do dwóch różnych zajezdni – na ulicy Limanowskiego oraz w Nowych Sadach.