Happy Bus: mobilna zabawa i edukacja dla dzieci na terenie całego kraju

Happy Bus to innowacyjna przestrzeń do zabawy stworzona z myślą o najmłodszych, oferująca baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód oraz różnorodne klocki i zabawki. Tegoroczna odsłona tej mobilnej atrakcji, prowadzonej przez Fundację Happy Kids, obejmie cztery trasy przebiegające przez 13 województw Polski. Autobus zatrzyma się w każdej odwiedzanej miejscowości na 2-3 dni, zapewniając rozrywkę dla mniej więcej 500 dzieci. Nie brakuje również okazji do kontaktu z wolontariuszami z takich krajów jak Włochy, Chiny, Turcja czy Grecja. To świetna okazja dla dzieci do poznawania innych kultur i praktykowania języków obcych.

Agnieszka Kozielska, wiceprezeska Fundacji Happy Kids, przekazała informację, że w tej 13. edycji projektu udział weźmie około 30 tysięcy dzieci oraz kilkadziesiąt wolontariuszy z Polski i innych krajów. Pomimo relaksującej atmosfery wydarzenia nie zabraknie także aspektów edukacyjnych, które zostaną przedstawione w interesujący i przystępny sposób. Ważną częścią programu będzie nauka pierwszej pomocy.

Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Wszędzie dobrze, ale razem najlepiej”. W programie przewidziano warsztaty i rozmowy na temat samotności oraz depresji wśród dzieci. Organizatorzy przytaczają informacje z Narodowego Funduszu Zdrowia pokazujące, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba dzieci i młodzieży leczonych z powodu depresji i innych zaburzeń psychicznych wzrosła o ponad 100%. W 2021 roku w Polsce odnotowano ponad 25 tysiący przypadków, a szacunki mówią, że problemy te dotykają już co drugą młodą osobę w naszym kraju.