Groźny pożar w kamienicy na Bałutach

Groźny pożar wybuchł w sobotę, 4. września, w kamienicy przy ul. Łagiewnickiej 96 na łódzkich Bałutach. Ogień pojawił się około godziny 12 w mieszkaniu znajdującym się na pierwszym piętrze. Na skutek pożaru jedna osoba odniosła poważne obrażenia.

Mężczyzna wyskoczył z okna kamienicy

Około godziny 12, kobieta przejeżdżająca ulicą Łagiewnicką dostrzegła pożar i mężczyznę stojącego w oknie na pierwszym piętrze kamienicy. Natychmiast wezwała straż pożarną. Niestety ogień odciął możliwość ucieczki z mieszkania i mężczyzna ratując się wyskoczył z okna, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jego upadek starali się zamortyzować przechodnie – do pomocy zebrało się aż 11 mężczyzn.

Sprawna akcja strażaków

Chwilę po dramatycznych wydarzeniach, na miejscu pożaru pojawiła się straż pożarna. Strażacy ewakuowali 3 osoby z mieszkania obok miejsca wybuchu pożaru. Jedna osoba została przewieziona do szpitala Kopernika. Stan mężczyzny określany był jako ciężki. Pożar gasiło 7 zastępów straży pożarnej. Strażacy szukali również możliwej przyczyny i jako wstępny powód podawane jest zaprószenie ognia przez lokatora mieszkania. Dzięki sprawnej i szybkiej pracy strażaków sytuacja została dość szybko opanowana.