Zmiany w systemie biletowym MPK Łódź: Prolongata ważności biletów do końca 2024 roku

Po zakończeniu dzisiejszej (5 czerwca) sesji Rady Miejskiej w Łodzi, radni podjęli decyzję o przedłużeniu specjalnej oferty dla pasażerów korzystających z usług MPK Łódź do końca 2024 roku. Kluczową zmianą, którą przyniesie ta decyzja, jest wydłużenie czasu ważności biletów. Bilet, który pierwotnie miał obowiązywać przez 20 minut, teraz będzie ważny przez 40 minut. Z kolei bilet 40-minutowy uzyska dodatkowe 20 minut ważności, co przedłuży jego obowiązywanie do pełnej godziny.

Podjęcie takiej decyzji wynika z konieczności dostosowania się do warunków, jakie panują na łódzkich ulicach. Liczne remonty drogowe prowadzone w mieście powodują bowiem wydłużenie czasu przejazdów komunikacją miejską, co skłaniało radnych do podjęcia decyzji o wydłużeniu czasu ważności biletów.

Warto dodać, że ceny biletów nie ulegną zmianie mimo wydłużonego czasu ich ważności. Bilet 20-minutowy za 4,40 zł nadal będzie kosztował tyle samo, a bilet 40-minutowy w cenie 5,60 zł również nie zostanie podrożony. Te stawki obowiązywać będą do końca roku 2024.