Zmiany w rozkładach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio

Od 12 grudnia mieszkańców Łodzi czekają zmiany w rozkładach jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio. Jest to jednak doskonała wiadomość. Okazuje się, że Łódź zyska kilka całkiem nowych połączeń. Będzie zdecydowanie łatwiej dostać się między innymi do Poznania. Dzięki wprowadzonym zmianom będzie można również dojechać z Łodzi do Radomia, bez przesiadek!

Nowości w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Czego mogą się spodziewać pasażerowie na co dzień podróżujący ŁKA? Samych dobrych wiadomości. Wiemy już, że przewoźnik od 12 grudnia planuje wprowadzić aż 3 nowe trasy, którymi pojadą pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Nie wszystkie jednak będą jeździć codziennie, ale mimo to i tak prawdopodobnie będą dużym ułatwieniem dla podróżujących. Pierwsza z trzech tras, to trasa Łódź – Włocławek. W tym przypadku spodziewać się możemy dwóch pociągów dziennie. Druga trasa to połączenie Łódź – Radom. Wielu podróżnych czekało na takie rozwiązanie. Do tej pory, gdy chcieliśmy dostać się z Łodzi do Radomia lub odwrotnie, nie istniało połączenie bezpośrednie. Możliwa była jedynie podróż z przesiadkami. Od 12 grudnia, ten problem częściowo zniknie. Dlaczego częściowo? Ponieważ pociągi tej relacji będą kursować jeden w sobotę i  również jeden niedziele. Na połączenie w tygodniu musimy jeszcze poczekać. Ostatnia nowa trasa realizowana przez ŁKA to Łódź-Poznań. Od teraz podróż do stolicy Wielkopolski będzie przyjemniejsza dla podróżnych. Przejazd pociągu na tej trasie zajmie pasażerom około 170 minut. Na tej trasie również znajdziemy jedynie pociągi weekendowe. Jeden będzie jechać w piątek, drugi natomiast w niedzielę. To doskonała okazja by wybrać się na weekend do Poznania. A jeśli zaplanujecie taki wyjazd, koniecznie sprawdźcie gdzie warto się wybrać na spacer w Poznaniu.

Plany ŁKA na przyszłość

Udało nam się ustalić również, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna planuje w przyszłości utworzyć kolejne, nowe trasy. Mają one między innymi połączyć Łódź z Tomaszowem Mazowieckim oraz Opocznem. Pasażerowie mogą także spodziewać się weekendowych połączeń ze Spałą.

Jakie zmiany czekają pasażerów Polregio?

Przede wszystkim należy się cieszyć z powracającego połączenia Łodzi ze Skarżysko-Kamienną. W ramach tej trasy możemy spodziewać się dwóch pociągów dziennie. Polregio wychodzi na przeciw pasażerom, którzy dość często dopytywali się o tę trasę. Kolejną zmianą, którą wprowadza PKP, są połączenia Warszawy z Poznaniem, których trasa przebiegnie przez nasze miasto. Niestety w przypadku Polregio są również zmiany, które niektórym mogą wydać się negatywne. Z rozkładu z dniem 12 grudnia zniknie pociąg jeżdżący z Łodzi do Warszawy, dojeżdżający do stolicy około godziny 8. To może utrudnić życie tym osobom, które podróżują do Warszawy do pracy. W zamian za to połączenie pojawi się nowy, popołudniowy pociąg dojeżdżający do stolicy o godzinie 16.51.