Parada MotoMikołajów. Motocykliści obdarowali dzieci z domów dziecka

Z okazji zbliżających się Mikołajek, rynek Manufaktury zapełnił się motocyklistami. Nie byli to jednak zwykli motocykliści. To ludzie o wielkich sercach, którzy już któryś raz organizują paradę MotoMikołajów i wręczają prezenty dzieciom z domów dziecka. Wielu z nich w akcji bierze udział od wielu lat. To niezwykle ważne, żeby w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także przez cały rok pamiętać o osobach, które są same i często potrzebują pomocy.

Parada MotoMikołajów

Mikołaje najpierw zebrali się na rynku łódzkiej Manufaktury. Tam można było się z nimi spotkać, porozmawiać, a także wspomóc całą akcję. Możliwe było również zrobienie sobie z nimi zdjęcia. Następnie ruszyła parada motocyklistów, którzy wyruszyli do czterech łódzkich domów dziecka, gdzie czekały niespodziewające się niczego dzieci. Zmotoryzowanym Mikołajom udało się w tym roku zgromadzić aż 8,5 tysiąca zł. Pieniądze w całości zostały przeznaczone przede wszystkim na podarunki dla dzieci. Jednak często za te pieniądze udaje się również zorganizować dzieciom korepetycje, a także wakacyjne wyjazdy. Prezenty trafiły do domów dziecka numer 2, 3, 6 oraz 15. Wielu z motocyklistów bierze udział w akcji po raz kolejny. Jak sami mówią, widok radości na twarzach dzieci jest bezcenny. Już teraz deklarują, że w przyszłym roku również wezmą udział w przedsięwzięciu.

Nie tylko dzieci zostały obdarowane

Parada MotoMikołajów to nie jedyna akcja charytatywna organizowana przed Świętami Bożego Narodzenia. Kolejny raz, w tym roku, z powodzeniem odbyła się akcja „List do Mikołaja z DPS-u”. W zeszłym roku udało się obdarować aż 1800 osób. Zeszłoroczny sukces zachęcił organizatorów do powtórzenia akcji. Jeszcze w listopadzie osoby przebywające w łódzkich Domach Pomocy Społecznej napisały listy do Świętego Mikołaja. W listach prosiły o najpotrzebniejsze rzeczy i przedmioty, na które na co dzień nie mogą sobie pozwolić. Każdy kto chciał pomóc mógł wziąć udział w wydarzeniu i ufundować prezenty dla potrzebujących. Właśnie dzisiaj, 5 grudnia, w przeddzień Mikołajek rozpoczął się finał „Listu do Mikołaja z DPS-u”. Prezenty trafią w tym roku do 15 Domów Pomocy Społecznej. Pierwsze podarunki otrzymali dzisiaj podopieczny DPS-u przy ulicy Podgórnej. Wywołały one niesamowitą radość wśród tych potrzebujących osób. Wszyscy chętni, którzy chcieliby włączyć się do akcji cały czas mogą pomóc. Wciąż brakuje prezentów dla niektórych osób. Szczegóły dotyczące akcji możecie znaleźć na Facebooku, w wydarzeniu o takiej samej nazwie, jak cała akcja charytatywna.