Zaproszenie na Łódzki Piknik Różnorodności organizowany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

19 maja, w sercu bujnej zieleni parku Ocalałych, odbędzie się czwarta edycja Łódzkiego Pikniku Różnorodności. To wydarzenie jest organizowane przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, które z radością zaprasza wszystkich chętnych do poznania wielokulturowości naszej Łodzi. Piknik stanowi doskonałą okazję do odkrywania różnorodności językowej, kulturalnej i muzycznej miasta, które wielu osób wybrało na swoje drugie miejsce zamieszkania.

Wśród partnerów, którzy zdecydowali się wspierać to wyjątkowe wydarzenie, znajdują się rozmaite organizacje i instytucje. Są to podmioty, które na co dzień angażują się w działalność pomocową, edukacyjną oraz promującą wielokulturowość. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, które skierowane są do różnych grup wiekowych. Program przewiduje między innymi warsztaty kulinarne, językowe oraz komiksowe.

Ale to nie wszystko! Na terenie parku zaplanowano grę terenową oraz atrakcje muzyczne. DJ-ka Aperol zostanie zaproszona do poprowadzenia sesji muzycznej, a także wystąpi młody łódzki zespół – Potato Stonks. Twórczość tego zespołu jest eklektyczna, łączy w sobie elementy muzyki alternatywnej, r’n’b oraz klasycznego rocka.