Za tydzień rusza Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej!

Magiczny klimat, mnóstwo straganów, rękodzieło i smakołyki – to wszystko kojarzy nam się z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Dla wszystkich jego fanów mamy doskonałą wiadomość! Już w przyszły weekend, 27 listopada rusza łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorzy uchylili już rąbka tajemnicy, dzięki czemu wiemy, jakie atrakcje czekają nas w tym roku. Oczywiście nie zabraknie straganów, magicznego oświetlenia i mnóstwa pyszności. Ale co jeszcze czeka nas na tegorocznym jarmarku?

Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej

Od wielu lat, w grudniu, tradycyjnie otwiera się przy ulicy Piotrkowskiej Jarmark Bożonarodzeniowy. Łączy się to również z włączeniem świątecznych iluminacji rozświetlających całą ulicę. W tym roku będzie tak samo, jednak Jarmark ruszy już w ostatni weekend listopada. Zgodnie z informacją podaną przez organizatora, Jarmark ma być czynny codziennie, w godzinach 12-20, aż do 23 grudnia. W weekendy będzie otwarty godzinę dłużej. Wraz z początkiem Jarmarku, przy Piotrkowskiej pojawią się stragany, na których będziemy mogli kupić wiele ciekawych rzeczy. Znajdziemy tam inspirację na prezent dla najbliższych. Nie zabraknie miejsc z rękodziełem, straganów z przysmakami regionalnymi, wypiekami, a także z grzanym winem. Jednak Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko wcześniej wspomniane stragany, ale również wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących. Jeśli macie ochotę zobaczyć, jak jarmarki wyglądają w innych miastach, zachęcamy do odwiedzenia Trójmiasta, gdzie jarmarki są zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni!

Jakie atrakcje czekają nas w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego

Wiadomo, że Jarmark Bożonarodzeniowy kojarzy nam się głównie ze straganami. Jednak warto również zwrócić uwagę na wszystkie wydarzenia towarzyszące, które odbędą się na Piotrkowskiej. Już w pierwszy weekend Jarmarku czeka nas niesamowity koncert, w całości poświęcony bajkowym piosenkom. Odbędzie się 28 listopada. Weekend przed Mikołajkami to kolejne dwa koncerty. 4 grudnia, w sobotę, ze swoim programem wystąpi Krzysztof Skiba. Dzień później będziemy mogli posłuchać zespołu MrBeat, który zagra nie tylko piosenki świąteczne, ale również największe hity grupy The Beatles. W weekend 11-12 grudnia na scenie jarmarkowej wystąpią Jacek Kawalec oraz Ola&Szewcu Acoustic. Jako ostatni, 19-20 grudnia na scenie zaprezentują się Manolo Cafe i 2m Acoustic Trio. Wpiszcie te wydarzenia w kalendarz i widzimy się na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Łodzi!