Wynajem i sprzedaż podestów ruchomych – czy to opłacalny biznes?

Prace pod wysokim napięciem, malowanie przemysłowe, projekty wewnętrzne i zewnętrzne i wiele innych prac na wysokościach – wszystkie te zadania są o wiele łatwiejsze ze sprzętem, jakim są podesty ruchome. Chociaż są to maszyny wielozadaniowe, najczęściej używa się ich do prac konserwacyjnych i budowlanych.

Czy wynajem i sprzedaż podestów ruchomych może być opłacalnym zajęciem? Która opcja będzie korzystniejsza, patrząc okiem potencjalnego klienta? Czytaj dalej, a my spróbujemy rozwiać Twoje wątpliwości!

Wynajem podestów ruchomych

Niektóre prace na wysokości można spokojnie wykonać przy pomocy zwykłej drabiny. Jednak jeśli np. w danym magazynie drabina jest używana nagminnie lub jej zasięg nie jest wystarczający, wielu przedsiębiorców rozważa wyposażenie swojej firmy w odpowiedni podest ruchomy. Jeśli jednak nie wiedzą oni, jaki podnośnik będzie odpowiedni lub będzie on potrzebny na krótki okres czasu, doskonałym rozwiązaniem może być wynajęcie zwyżki. Wynajmując podest, przedsiębiorca będzie sam mógł sprawdzić jakiego rodzaju podnośnik okaże się najlepszym rozwiązaniem dla jego firmy.

Jeśli podesty są w danej firmie używane sporadycznie, wynajmowanie ich również może być dobrym posunięciem, tym bardziej że wówczas wynajmujący nie musi martwić się kosztami ich konserwacji. Leżą one bowiem po stronie firmy oferującej wynajem. Dodatkowo zawsze istnieje opcja wymiany danego modelu podestu na inny, jeśli okaże się, że ten pierwotnie wybrany nie spełnia oczekiwań pracowników.

Sprzedaż podnośników

Zakup podestu ruchomego może być doskonałą inwestycją w firmach budowlanych. Może on pomóc znacznie poszerzyć działalność danej firmy. Z pewnością posiadanie takiego sprzętu wpłynie również pozytywnie na bezpieczeństwo pracowników, podczas wykonywania przez nich prac na wysokościach. Jeśli zakupione maszyny będą intensywnie użytkowane inwestycja zwróci się w szybkim tempie. Plusem będzie również to, że przedsiębiorca nie będzie musiał się martwić dostępnością podnośników w wypożyczalni.

Obecnie na rynku znaleźć można niewiele firm, które posiadają w swojej ofercie sprzedaż zwyżek. Jedną z nich jest https://www.riwal.com/poland/pl-pl/sprzedaz, proponująca również wynajem podestów.

Wynajem i sprzedaż podestów ruchomych – czy to dobry pomysł na własny biznes?

Firmy budowlane i nie tylko często potrzebują specjalistycznego sprzętu do zadań specjalnych – w tym przypadku do prac na wysokościach. Posiadanie firmy zajmującej się nie tylko sprzedażą, ale także wynajmem podestów ruchomych różnego typu, a także oferującej np. sprzedaż ładowarek teleskopowych lub wynajem wózków widłowych może być bardzo satysfakcjonującym i niezwykle opłacalnym zajęciem. Połączenie kilku rodzajów działalności przynosi najlepsze efekty – Klienci mogą sami zadecydować, czy wolą dany sprzęt kupić czy wynająć. Często też kilkukrotny wynajem kończy się ostatecznie zakupem – i to w tej samej firmie, nie u konkurencji!

Pamiętaj! Najważniejsze to dobry biznesplan, ciężka praca i pozytywne nastawienie – w szczególności podczas obsługi Klientów.