Zaczynasz karierę trenera? Odwiedź sklep piłkarski!

Ukończyłeś kurs na trenera piłki nożnej, zdobyłeś licencję. Cel – trening młodzieży. Tylko od czego zacząć? Wiadomo, że największym wyzwaniem jest planowanie treningów, które pozwolą Ci jak najwięcej wydobyć z młodocianych zawodników.

Jak każdy trener, chcesz zapewne by przeprowadzane przez Ciebie treningi były profesjonalne, ale jednocześnie przyjemne i bezpieczne dla uczestników. Aby to osiągnąć, będziesz musiał odwiedzić profesjonalny sklep piłkarski i zakupić odpowiedni sprzęt treningowy do piłki nożnej. Jaki? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź na to pytanie!

Nauka kontrolowania piłki

Niektórym się wydaje, że tylko celność liczy się w futbolu. Błąd! Bez umiejętności kontrolowania piłki, sama celność na niewiele się zda. Panowanie nad nią jest jedną z kluczowych umiejętności. Na szczęście, jako trener zapewne wiesz, jakie ćwiczenia powinni wykonywać Twoi wychowankowie, aby opanować tę sztukę. Sprzęty, które ułatwią Ci to zadanie to:

  • rebounder – lekki i łatwy do przenoszenia, niezwykle przydatny element wyposażenia treningowego. Zaprojektowany tak, by poprawić ogólną kontrolę nad piłką.
  • pachołki – absolutnie niezbędny klasyk treningowy. Dobrze wyposażony sklep piłkarski internetowy powinien mieć w swoim asortymencie pachołki w różnych rozmiarach i kolorach. Dzięki nim Twoi podopieczni poprawią umiejętności dryblingu i popracują nad panowaniem nad piłką. Pachołki można rozłożyć i wykorzystać do różnych ćwiczeń biegowych, a nawet użyć do wyznaczenia prowizorycznych słupków bramkowych.

Ćwiczymy celność

Do ćwiczenia celności nie trzeba nikogo namawiać. Nie ma się co dziwić – każdy zawodnik, tym bardziej ten początkujący, zyskuje sporo pewności za każdym razem, gdy wystrzelona przez niego piłka ląduje w bramce. Żeby ćwiczenia były przyjemne i przynosiły zamierzone efekty, odwiedzając piłkarski sklep internetowy nie zapomnij zaopatrzyć się w:

  • mur elastyczny – idealny sposób do ćwiczenia rzutów wolnych. Stanowi idealną przeszkodę do nauki podkręcania piłki. Jest to niezwykle ważna umiejętność, którą powinien posiadać każdy zawodnik – również ten początkujący – a opanowanie jej wymaga sporo praktyki.
  • maty treningowe do celności strzałów – tego raczej opisywać nie trzeba. Jeśli jednak chciałbyś sprawdzić jak wygląda tego typu mata, możesz to zrobić odwiedzając
  • internetowy sklep piłkarski taki jak np. https://zina.pl, gdzie znajdziesz również wcześniej wymienione akcesoria treningowe

Sprawność, zwinność i wytrzymałość

Ćwiczenia zwinności są kluczowe, jeśli chodzi o skuteczność gracza, ponieważ są niezbędne do rozwijania jego szybkości i równowagi. Natomiast bez sprawności i wytrzymałości zawodnik nie będzie w stanie wytrzymać w ciągłym ruchu 90 minut meczu. Opracowanie odpowiedniego programu ćwiczeń jest trudne, dlatego sprawdź, czy odwiedzany przez Ciebie sklep piłkarski posiada w swoim asortymencie:

  • laski treningowe – zaprojektowane tak, aby pomóc graczom poprawić pracę stóp. Używanie ich podczas treningów usprawni u Twoich wychowanków siłę nóg, a nawet możesz ich użyć zamiast pachołków do nauki dryblingu.
  • drabinki koordynacyjne – są idealne do ćwiczeń pracy nóg, krótkich sprintów i ogólnych ćwiczeń sprawnościowych.

Zanim wybierzesz się na zakupy, pamiętaj, że stacjonarny sklep futbolowy lub sklep piłkarski online to najlepsze miejsce do zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt. Tylko tutaj będziesz miał gwarancję, że kupujesz wyposażenie profesjonalne i wysokiej jakości.