Narodziny w łódzkim zoo – na świat przyszła panda!

W środę łódzkie zoo podzieliło się świetną nowiną – na świat przyszła panda mała. Dlaczego jest to radosna informacja? Przede wszystkim z tego względu, że panda mała to gatunek zagrożony wyginięciem. Osobniki tego gatunku, w naturalnym środowisku, padają ofiarami nielegalnych polowań i handlu, istotna jest również kwestia niszczenia siedlisk tych zwierząt, co jest bezpośrednio związane z postępującymi wylesianiem.

Kolejna panda!

Urodzona w środę 6 lipca to kolejna już panda mała w łódzkim zoo, będąca potomkiem 4-letniego Otella i jej, o 5 lat starszej partnerki, Offeli. Para tych pand małych doczekała się więc kolejnego potomstwa – uprzednio, kolejne młode przyszło na świat 22 czerwca tego roku. Obecnie nowo narodzona panda znajduję się pod opieką rodziców – jej zmysł wzroku nie jest jeszcze rozwinięty, niemożliwe jest także, na ten moment, ustalenie płci pandy. Jak jednak informują pracownicy łódzkiego ogrodu zoologicznego – wszystko wskazuje na to, że jeszcze pod koniec wakacji panda mała pojawi się na wybiegu, a tym samym odwiedzający zoo będą w stanie ją zobaczyć.

Panda mała.

Panda mała, czy też pandka ruda, to gatunek drapieżnego ssaka, który naturalnie występuje w południowych Chinach, północnej części Indii, Nepalu czy Mjanmy. Zwierzę te preferuje nocny tryb życia, a i nie wybrzydza w kwestii pożywienia, ponieważ jest wszystkożernym ssakiem. Niestety, gatunek ten jest w pewnym stopniu zagrożony wyginięciem, co jest skutkiem – między innymi – wspomnianych, nielegalnych polowań, handlu osobnikami czy niszczeniem ich naturalnych siedlisk.