Wydarzenia w Łodzi na drugą połowę wakacji

Łódź nie stoi w miejscu i w drugiej połowie wakacji szykuje moc wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. W planach są koncerty, warsztaty, imprezy tameczne i wiele innych. Zobacz gdzie iść, żeby nie nudzić się podczas gorących miesięcy letnich.
 

Muzeum Miasta Łodzi

 
Łódzkie muzeum szykuje dla dzieci niezwykłe wydarzenie. W każdy wtorek przy ulicy Ogrodowej będzie się działo. Muzeum pokaże najmłodszym mieszkańcom szlak, który poświęcony jest parkom i ogrodom. Nie zabraknie ciekawych historii i parkowych sekretów, które zainteresują każdego malucha.
 
Dzieci będą miały także okazję zapoznać się z osobą twórcy łódzkich parków Stefana Rogowicza. Osoba ta nie została wybrana przypadkowo. Cały rok 2021 został ogłoszony rokiem tej znamienitej osobistości. Wypatrujcie kolejnych wydarzeń z tym związanych.
 

Bałucki Ośrodek Kultury

 
Ośrodek Kultury przygotował coś, na co z niecierpliwością będą oczekiwać seniorzy. Zorganizowano tutaj potańcówki, podczas których na pewno nie będzie czasu na nudę. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już w sobotę 23 lipca. Ośrodek zaprasza na ulicę Limanowskiego 166 na godzinę 16.
 

Ośrodek Kultury Górna

 
Ośrodek Kultury Górna w tym roku ugości całe rodziny. Specjalnie przygotowane warsztaty i artystyczne podchody zostały zainspirowane otaczającą nas naturą. Podczas wydarzenia dzieci zdobędą informację o ekologii i zdrowym stylu życia. Będzie to niezapomnianą lekcja, która zaprocentuje na całe życie.
 

Ośrodek Górna

 
Już 26 lipca Ośrodek Górna zaprasza na cykl „zGRAJMY się w ogrodzie”. TO wydarzenie, które pozwoli zjednoczyć się wszystkim pokoleniom podczas zabaw integracyjnych i gier planszowych. Będzie mnóstwo zabawy. W planach jest piknik oraz widowiska teatralne. Dla seniorów przygotowano wydarzenie „Potańcówka pod chmurką”.
 

Centrum Dialogu

 
Centrum Dialogu zaprasza na spacer „Bałuty pełne miłości”, który poprowadzi Justyna Tomaszewska. Podczas wydarzenia poznany historię Bałut i ich okolicy. Wkładajcie wygodne buty i śmiało dołączajcie do wydarzenia.
 
Poleski Ośrodek Sztuki
 
W te wakacje Ośrodek Sztuki przygotował serię koncertów na świeżym powietrzu. Zagra między innymi Patric the Pan, Grzegorz Tarwid oraz zespół Lenda/Kozub
Miłośnicy poezji również będą uradowani wydarzeniem zorganizowanym przez ten ośrodek. W ogrodzie umieszczono kody QR, które kryją w sobie wiersze wybitnych polskich poetów Tadeusza Różewicza oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który jest patronem roku 2021.