W sezonie jesienno-zimowym Straż Miejska w Łodzi kontroluje pustostany w poszukiwaniu bezdomnych

W Łodzi, patrole Straży Miejskiej podjęły działania mające na celu kontrolę pustostanów oraz innych potencjalnych miejsc, które mogą być schronieniem dla osób bezdomnych w okresie jesienno-zimowym. Celem tych działań jest nie tylko sprawdzenie, czy w takich miejscach przebywają osoby potrzebujące, ale także dostarczenie im niezbędnej pomocy. Osoby potrzebujące mogą liczyć na gorącą herbatę, odzież, a także wsparcie ze strony pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS), jak i wolontariuszy z Centrum Służby Rodzinie.

Coroczne działania mające na celu niesienie pomocy osobom doświadczającym kryzysu bezdomności są prowadzone przez Straż Miejską, wolontariuszy z Centrum Służby Rodzinie oraz policję. Ten trudny dla wielu czas, kiedy temperatura spada poniżej zera, jest szczególnie ważny dla tych działań.

Służby i przedstawiciele organizacji pomocowych podkreślają, że osoby, które mimo możliwości skorzystania z miejsc takich jak schroniska czy noclegownie, decydują się na pozostanie na ulicach lub w pustostanach, narażają swoje życie. Dlatego pomoc dla nich jest niezwykle istotna.