Awaria tramwajów MPK w Łodzi: Utrudnienia na trasach linii 9 i 10B

W wyniku wykolejenia jednego z pojazdów, tramwaje Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Łodzi musiały skrócić swoją trasę do pętli Widzew Augustów. Zamiast regularnej komunikacji na odcinku prowadzącym do pętli Olechów, wprowadzono autobusy zastępcze.

Incydent miał miejsce w sobotni poranek, 25 listopada, dokładnie o godzinie 7:25. Wtedy to na przystanku Ofiar Terroryzmu 11 Września – Dell doszło do wykolejenia tramwaju MPK. Poza tym, pojazd zniszczył słup znajdujący się w pobliżu torów. Powyższe zdarzenie spowodowało konieczność skrócenia trasy tramwajów kursujących na liniach numer 9 oraz 10B. Zmiana dotyczyła obszaru między pętlą Widzew Augustów a pętlą Olechów.

Dla zapewnienia dostępności transportu dla mieszkańców, MPK Łódź zdecydowało się na uruchomienie autobusowej komunikacji zastępczej. Linia ta pokrywała trasę przez ulice Inwalidów, Rokicińską, Hetmańską, Zakładową, Olechowską, Transmisyjną i Ofiar Terroryzmu 11-go Września. Autobusy kursowały w obu kierunkach do pętli Olechów.