W Łodzi odbyła się 57. Giełda Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii „Interstone”

Giełda Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii „Interstone” to wydarzenie, które na stałe wpisało się na listę cyklicznych wydarzeń odbywających się w hali MOSiR przy ulic Skorupki 21. Właśnie zakończyła się 57. edycja tego wydarzenia. Tym razem giełda była doskonałą okazją na zakup prezentów świątecznych, upominków, a także kolejnych eksponatów do kolekcji. To już druga w tym roku edycja „Interstone”. Pierwszą mieszkańcy Łodzi mogli odwiedzić w kwietniu. Sprawdziliśmy co można było kupić na grudniowej giełdzie.

Krótka historia Giełdy „Interstone”

Właśnie zakończyła się 57. edycja Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii „Interstone”. To wydarzenie odbywa się w Łodzi dwa razy do roku, niezmiennie od listopada 1992 roku. Pierwsza łódzka edycja została zorganizowana w budynku XXXII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Czajkowskiego. Następnie kolejna edycja w maju 1993 roku odbyła się już w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Skorupki. Właśnie tam do tej pory, dwa razy w roku spotykają się miłośnicy minerałów. Od wielu lat giełda przyciąga tłumy. Przyjeżdżają na nią ludzie z całej Polski, a także zagraniczni goście. To doskonała okazja by spotkać się z innymi pasjonatami, wymienić się ciekawostkami i doświadczeniami, a także zakupić ciekawe przedmioty do swojej kolekcji. Od 2002 roku wydawana jest gazetka targowa „Interstone”. Pojawiają się w niej ciekawe artykuły dotyczące minerałów i skamieniałości. Gazetka jest bezpłatna, każdy odwiedzający otrzyma ją wraz z biletem wstępu na wydarzenie. Można w niej przeczytać o kolekcjonerach minerałów, a także o wystawcach, którzy biorą udział w giełdzie.

Świąteczna edycja Giełdy „Interstone”

Tegoroczna, grudniowa edycja giełdy, według organizatorów była doskonałą okazją na zakup świątecznych prezentów. Wśród wystawców mogliśmy znaleźć stoiska oferujące nie tylko minerały, ale również biżuterię, a także rękodzieło i inne wyroby jubilerskie. Poza tym na giełdzie można było podziwiać takie rzeczy jak: meteoryty, kości dinozaurów, zęby rekina, a także skamieniałości i przepiękne bursztyny. W tym roku Łodzianie mogli kupić zarówno drobne upominki, jak i większe prezenty. Na mały prezent doskonale nadawały się drobne bransoletki z minerałów, które kosztowały około 10 zł. Większe wyroby jubilerskie były już droższe, trzeba było na nie przeznaczyć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Na niektórych stoiskach znajdowały się także wyjątkowe, ręcznie robione ozdoby choinkowe.