Łódź wzięła udział w Expo 2020 w Dubaju

Hanna Zdanowska, prezydent naszego miasta, godnie reprezentowała Łódź na międzynarodowych targach Expo 2020 w Dubaju. Jak sama twierdzi jest to doskonała okazja by wypromować Łódź na arenie międzynarodowej. W ten sposób mamy możliwość pozyskania nowych inwestorów, którzy być może w przyszłości będą chcieli otworzyć swoje firmy właśnie w naszym mieście. W ramach Polskiego Pawilonu na Expo 2020, 9 grudnia odbył się Wieczór Łódzki, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ludzi z całego świata.

Polski Pawilon w Dubaju

Na Expo 2020 w Dubaju, wśród różnych pawilonów znalazł się również Pawilon Polski. Czym przyciągał do siebie odwiedzających. Przede wszystkim swoim wyglądem. W tym roku Polski Pawilon to wyjątkowa, drewniano-ażurowa konstrukcja z niesamowitymi dekoracjami. Niezwykle intrygujący dla zwiedzających był także zapach drewna, ponieważ ten materiał w Dubaju używany jest niezwykle rzadko. Ogromnym zainteresowaniem w Polskim Pawilonie cieszyła się także specjalna strefa gastronomiczna. Wszyscy odwiedzający mieli możliwość spróbowania w niej tradycyjnych dań kuchni polskiej. W tegorocznym menu znalazł się polski żurek, lody świderki i oczywiście pierogi, z których Polska słynie na całym świecie. W Polskim Pawilonie pracowali studenci, którzy ubrani byli w symboliczne biało-czerwone stroje. Polska swoją obecność na Expo zaznaczyła także recitalem chopinowskim. Odwiedzający nasz pawilon mogli podziwiać biżuterię z bursztynu, wyprodukowane w Polsce meble, a także nasze rodzime kosmetyki naturalne.

Wieczór Łódzki na Expo 2020

W tym roku okazję na zaprezentowanie się na Expo miała Łódź! Było to możliwe, dzięki zorganizowanemu 9 grudnia Wieczorowi Łódzkiemu. W ramach tego wydarzenia odwiedzający mogli posłuchać wystąpienia naszej prezydent Hanny Zdanowskiej. Głos zabrał również Tim Biercliffe, sekretarz generalny Association of Horticultural Producers, który podzielił się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami po wizycie w naszym mieście. Podkreślał, że bardzo się cieszy iż Łódź stara się o możliwość organizowania u siebie Expo Hagricultural w 2029 roku. Kolejną atrakcją Łódzkiego wieczoru był koncert naszego rodzimego zespołu jazzowego Michał Janiak Trio. Łódź była kolejnym miastem, które miało okazję się zaprezentować w ramach Polskiego Pawilonu. Wieczorowi Łódzkiemu towarzyszyła wystawa zdjęć z łódzkich parków. Wielu odwiedzających podkreślało, że łódzka wystawa była naprawdę wyjątkowa.