Utrudnienia w komunikacji miejskiej w Łodzi

Podróżni korzystający z miejskiego transportu publicznego w Łodzi napotkają przeszkody podczas swoich tras na osiedle Żubardź. Wprowadzone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi zmiany dotyczą dwóch linii – 87A i 87B, które zostały przekierowane na objazdy.

Informacje o modyfikacji trasy dla autobusów kursujących do końcowego przystanku Żubardź zostały przekazane publicznie w czwartek, 16 listopada, zanim zegar wybił dziewiątą godzinę rano.

Pragniemy przypomnieć, że od wtorku, 14 listopada na ulicy Inowrocławskiej realizowany jest remont przebiegający przez całą długość ulicy, która tymczasowo stała się drogą jednokierunkową. Mimo zapewnień, że autobusy nie będą zmuszone do zmiany swoich zwyczajowych tras, sytuacja jednak uległa zmianie.

Objazd liniom autobusowym 87A i 87B został zakomunikowany tuż po godzinie 8:50. Autobusy poruszające się w stronę krańcówki Żubardź zostały skierowane na objazd począwszy od skrzyżowania ulic Lutomierska / Włókniarzy wzdłuż alei Włókniarzy, a następnie przez Limanowskiego do zajezdni autobusowej przy tej samej ulicy.