Urodziny Łodzi! Podpowiadamy gdzie się wybrać

Już w najbliższy weekend Łódź będzie obchodzić swoje urodziny. W całym mieście planowane są obchody tego szczególnego dnia. Najgłośniej będzie oczywiście na Piotrkowskiej, jednak to nie jedyne miejsce, które będzie świętować. Gdzie wejdziemy za darmo tego dnia?
 

Miejsca, które nie pobiorą opłaty za wstęp.

 
W ten wyjątkowy weekend, kiedy obchodzimy urodziny miasta, wiele miejsc otworzy swoje progi dla wszystkich chętnych. Opłaty nie będzie pobierać Ogród Botaniczny oraz Palmiarnia w parku Źródliska.
 
Nie dużo gorsze będzie Łódzkie Zoo, które za bilet wstępu pobierze symboliczną opłatę, 1 zł. W pakiecie będzie można również odwiedzić Orientarium.
 
Za symboliczną złotówkę wykąpiemy się też w basenie MOSiR oraz zwiedzimy Centralne Muzeum Włókiennictwa.
 

Co jeszcze szykuje się w Łodzi?

 
Włodarze zapowiadają loty balonowe nad miastem. Za sterami najlepsi piloci balonowi w Polsce. Warto podnieść głowę w piątek i sobotę około 18:00. Balony będą widoczne na Łódzkich Błoniach, w parku nad Jasieniem, na Starym Rynku czy Stawach Stefańskiego. Zwieńczeniem wydarzenia będzie nocny pokaz Night Glow – widowiskowy pokaz ognia!
 
W sobotę w pasaż Schillera odbędzie się charytatywny piknik wojskowy. W czasie jego trwania będą zbierane fundusze dla Powstańców Warszawskich. N piknik zawitają między innymi Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Będzie można również spróbować swoich sił w strzelaniu z broni ASG. Zabaczymy również grupy rekonstrukcyjne- B-3 i GRH Parasol.
 
Serdecznie zapraszamy na obchody urodzin Łodzi. Nie zabraknie atrakcji dla żadnej grupy wiekowej. Będzie mnóstwo dobrej zabawy i nie może Was tam zabraknąć. Do zobaczenia na miejscu.