Ulica Denna – czy jest szansa na remont nawierzchni?

Od jakiegoś czasu trwa jeden z większych remontów łódzkich dróg. Chodzi oczywiście o ulicę Obywatelską. Kierowcy, aby ominąć remontowany odcinek, szukają objazdów i bardzo często wybierają ulicę Denną. Jest to najlepsza opcja, żeby przedostać się z ulicy Pabianickiej na Retkinię. Jednak każdy kto jechał ostatnio ulicą Denną wie, że jej stan pozostawia wiele do życzenia. Zaskakujące jest również zwężenie drogi na pewnym odcinku. Czy jest szansa na remont? O co chodzi ze zwężeniem? Sprawdziliśmy!

Czy ulica Denna doczeka się remontu?

Na stan ulicy Dennej skarżą się wszyscy – mieszkańcy, kierowcy omijający remont Obywatelskiej. Nawierzchnia na ulicy Dennej jest koszmarnie dziurawa. Do tego stopnia, że gdy omijamy jedną dziurę, wpadamy w drugą. Jednak, mimo wielu próśb i wniosków Denna nie doczekała się jeszcze remontu. W tym momencie jest on niemożliwy, ze względu na remont ulicy Obywatelskiej i to, że jest to jeden z niewielu objazdów na Retkinię. Dlatego aktualnie jedyne co można zrobić to doraźnie łatać dziury, co jednak  niewiele daje. Urząd Miasta zapewnia, że ulica Denna doczeka się remontu, jednak nie podaje konkretnej daty. Jak można się domyślać, będziemy musieli jeszcze na niego poczekać. Na tę chwilę co jakiś czas nawierzchnia zabezpieczana jest specjalną masą mineralno-bitumiczną.

O co chodzi ze zwężeniem na pewnym odcinku ulicy Dennej?

Chcąc przedostać się z Retkini na Stare Rokicie lub do ulicy Pabianickiej, czy też jadąc od strony Prądzyńskiego w stronę Retkini ulicą Denną musimy się liczyć z tym, że na pewnym jej odcinku występuje zwężenie. Kierowcy poruszają się tam ruchem wahadłowym. Pierwszeństwo mają ci jadący w stronę Retkini, jednak w praktyce nie zawsze tak to wygląda. Dojeżdżając do zwężenia radzimy uzbroić się w cierpliwość. Notorycznie zdarzają się tu wymuszenia pierwszeństwa, drobne stłuczki i awantury. Ale skąd wzięło się zwężenie? Otóż już po tym jak powstała ulica Denna i zaczęli się sprowadzać tu nowi mieszkańcy, okazało się, że droga przechodzi przez ich działki. Zerwano więc fragment asfaltu, postawiono słupki ostrzegające i tak powstało zwężenie. Jak się okazuje, po drugiej stronie ulicy również znajdują się prywatne działki, więc poszerzenie jej z tamtej strony także nie będzie możliwe. Czy urzędnicy znajdą na to jakiś sposób, czy już zawsze w tym miejscu będzie obowiązywał ruch wahadłowy? Czas pokaże.