Kącik kulturalny. Repertuar Teatru Jaracza – jakie spektakle warto zobaczyć?

Zima to doskonały moment na nadrobienie zaległości kulturalnych, między innymi w teatrze. W Łodzi teatrów nie brakuje, a każdy z nich ma spektakle, które koniecznie trzeba zobaczyć. Dlatego otwieramy nowy cykl i sprawdzamy do których teatrów i na jakie sztuki warto się wybrać. Cykl zaczynamy od Teatru im. Stefana Jaracza, który w swoim repertuarze ma wiele ciekawych propozycji. Poniżej znajdziecie krótko opisane sztuki, na które możecie się wybrać w grudniu i w styczniu. Zaczynamy!

Grudniowa premiera – „Niepamięć”

Nasz przegląd zaczniemy od nadchodzącej, grudniowej premiery. Spektakl „Niepamięć” jedną premierę już miał. Lecz nie u nas w mieście, a w Teatrze Garnizon Sztuki w Warszawie. Jest to bowiem sztuka, która powstała przy współpracy Teatru Jaracza i wcześniej wymienionej instytucji ze stolicy. Autorem sztuki jest Marek Modzelewski, a spektakl wyreżyserował Piotr Ratajczak. Do teatru na tę sztukę przyciągają przede wszystkim znane nazwiska w obsadzie. Na deskach zobaczymy Agnieszkę Wiedłochę, Magdalenę Kumorek, Rafała Królikowskiego, Marcina Korcza, oraz wschodzącą gwiazdę Krystiana Pestę. Natomiast fabuła spektaklu dostarczy nam zarówno powodów do wzruszeń, jak i uśmiechu. Łódzka premiera odbędzie się 17 grudnia o godzinie 19. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy!

Spektakl dla fanów Osieckiej i Przybory

Są wśród nas z pewnością fani Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. „Listy na (nie)wyczerpanym papierze” to idealna propozycja właśnie dla tych osób. Za reżyserię sztuki odpowiada Sławomir Narloch. W obsadzie Agnieszka Skrzypczak, Elżbieta Zajko, Marek Nędza i Łukasz Stawowczyk. Spektakl trwa dwie godziny, które z pewnością nie będą uznane za zmarnowane. W sztuce usłyszymy znane i kochane piosenki Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory w całkiem nowych aranżacjach.

„Seksualne neurozy naszych rodziców” czyli skomplikowane relacje rodzinne

Kolejnym spektaklem w naszym zestawieniu są „Seksualne neurozy naszych rodziców” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Jest to z pewnością cięższa w odbiorze sztuka, ale to nie znaczy, że nie warto jej zobaczyć! W obsadzie między innymi Natalia Klepacka, Urszula Gryczewska i Mariusz Witkowski. Spektakl skierowany jest jedynie do dorosłych widzów. Dotyka ciężkich tematów, takich jak relacje rodzinne, problemy ze zdrowiem psychicznym oraz wolności. Gwarantujemy, że ten spektakl Was poruszy i skłoni do przemyśleń.

W repertuarze Teatru im. Jaracza znajdziecie dużo więcej ciekawych spektakli, zarówno dla starszych jak i młodszych widzów. Zachęcamy do zapoznania się z nim i kupna biletów!