Rusza remont ulicy Wojska Polskiego. Zmiany organizacji ruchu

Jedna z najbardziej dziurawych ulic w Łodzi w końcu doczekała się remontu. Na ulicę Wojska Polskiego 13 grudnia wejdą drogowcy. Jest to bardzo dobra wiadomość. Niesie jednak ze sobą też gorsze wieści. Czekają nas bowiem dość duże utrudnienia w ruchu oraz zmiana rozkładów jazdy MPK. Znamy szczegóły jakie zmiany zostaną wprowadzone w związku z remontem.

Jakie zmiany w organizacji ruchu w związku z remontem?

Zmiany dla kierowców samochodów

Remont ulicy Wojska Polskiego z pewnością przyniesie ogromne utrudnienia w ruchu dla kierowców. Zgodnie z planami nie przejedziemy Wojska Polskiego od ulicy Młynarskiej do ulicy Źródłowej. W związku z tym nieprzejezdne będzie także skrzyżowanie Wojska Polskiego – Franciszkańska. Drogowcy oczywiście pomyśleli o mieszkańcach tego odcinka i zostawili im możliwość wjazdu docelowego. Jednak będzie on możliwy tylko z jednej strony i w jednym kierunku. Wszyscy, którzy będą potrzebowali wjechać docelowo, będą mieli taką możliwość od ulicy Franciszkańskiej, Zielnej i Marynarskiej w kierunku ulicy Źródłowej.

Nowa organizacja ruchu MPK

Zmiany będą dotyczyć 5 linii autobusowych: 59, 64A i B, 85, Z6 i N6. Autobus linii 59 wróci na swoją dawną trasę. Będzie jeździć z ulicy Świtezianki na plac Wolności, przez ulice Sikorskiego, Zgierską, Zachodnią oraz Legionów. Linie 64 A i B będą skrócone i dojeżdżać będą z Czajkowskiego i cmentarza Zarzew do Dworca Północnego PKS. Linia 85 natomiast zostanie poprowadzona w głąb osiedla, tak by ominęła remontowany odcinek Wojska Polskiego. Nocny autobus N6 będzie omijać Wojska Polskiego. Jadąc w kierunku Marysińskiej pojedzie przez Bałucki Rynek, a w drodze powrotnej przez ulicę Smugową. Największym wsparciem dla pasażerów w trakcie remontu ma być zastępcza linia autobusowa Z6. Autobusy mają kursować bardzo często i stworzyć połączenie pomiędzy Sikawą a ulicami Legionów i Zachodnią.

Jak zmieni się ulica Wojska Polskiego?

Wszyscy, którzy ostatnio chociaż raz jechali ulicą Wojska Polskiego wiedzą, że potrzebuje ona natychmiastowego remontu. Po jego ukończeniu ulica będzie miała nową nawierzchnię. W ramach remontu, na pewnym odcinku, od Franciszkańskiej do Inflanckiej, drogowcy zmodernizują tory kolejowe. Pomiędzy ulicami Franciszkańską i Marynarską zostaną one odseparowane od ulicy. Oprócz nowej nawierzchni i torów kolejowych, powstaną także nowe chodniki. Drogowcy nie zapomną również o usprawnieniach dla osób niepełnosprawnych. Ulica Wojska Polskiego zyska nowe oświetlenie. Teraz tylko musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na koniec remontu.