Zimowe szaleństwo – czas na łyżwy! Gdzie na lodowisko w Łodzi?

Wyglądając za okno, nie da się ukryć – nadeszła zima! A jak wiadomo zima to doskonały czas na odwiedzenie lodowiska. W tym roku mieszkańcy Łodzi mogą skorzystać z aż 3 lodowisk, dwóch krytych i jednego na świeżym powietrzu. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy jakie są ceny biletów, godziny otwarcia i udogodnienia dla osób korzystających z łyżwiarskiego szaleństwa!

Lodowisko Retkinia

Pierwsze z trzech łódzkich lodowisk znajdziemy na Retkini. Ten popularny obiekt, który znajduje się przy ulicy Popiełuszki, działa z powodzeniem od wielu lat. Godzinny bilet normalny kosztuje 13 zł, natomiast ulgowy kupimy za 10 zł. Na lodowisku możemy także wypożyczyć łyżwy za 5 zł. Istnieje również możliwość naostrzenia swojego sprzętu. Lodowisko posiada szafki, w których możemy zostawić swoje rzeczy. Odbywają się tam również zawody łyżwiarskie, a dzieci można zapisać na naukę jazdy na łyżwach. Oprócz tego na rozgrzewkę można kupić tam ciepłą herbatę i coś na ząb. Lodowisko oferuje szereg zniżek dla posiadaczy Karty Łodzianina, a także karty Młodzi w Łodzi.

Bombonierka

Bombonierka to najprawdopodobniej najpopularniejsze łódzkie lodowisko. Znajduje się w pobliżu Politechniki Łódzkiej, przy ulicy Stefanowskiego. Ceny są tu dokładnie takie same jak na lodowisku na Retkini. Tu także wypożyczymy sprzęt i możemy oddać swoje łyżwy do naostrzenia. Dodatkowo na Bombonierce odbywają się zawody hokejowe i można tu podglądać treningi łódzkich hokeistów. Obiekt także gości zawody w łyżwiarstwie figurowym o randze krajowej.

Lodowisko w Manufakturze – szaleństwo na świeżym powietrzu

Łódź jest jednym z wielu miast, które dla swoich mieszkańców przygotowało lodowisko na świeżym powietrzu. W naszym mieście właśnie takie znajdziecie w Łódzkiej Manufakturze. Na rynku centrum handlowego powstał obiekt czynny codziennie w godzinach 10-22. Jedynie w niedzielę lodowisko jest czynne o godzinę krócej. Z lodowiska, zgodnie z planem, będzie można korzystać aż do 28 lutego. W tym roku, łyżwiarzy czeka jedna, bardzo pozytywna zmiana! Nad taflą lodu został zbudowany dach. Dzięki temu opady śniegu, czy deszczu nie będą już problemem dla chcących się cieszyć zimowym szaleństwem. A jak wyglądają ceny biletów? Godzinna wejściówka kosztuje 7 zł. Przy lodowisku w Manufakturze działa również wypożyczalnia sprzętu. Za 7 zł możemy wypożyczyć łyżwy, a za 10 zł pingwinka do nauki jazdy dla dzieci. Jeśli Wasze łyżwy wymagają ostrzenia, w Manufakturze można to zrobić za 15 zł.