Trzeci system RedLight zaczyna działać w Łodzi: ostrzeżenie dla kierowców

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Generalna Inspekcja Transportu Samochodowego wprowadziła do użytku trzeci system RedLight w Łodzi. Urządzenie to zostało dzisiaj dodane do mapy systemu Canard (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym). Sygnalizuje to, że kierowcy przemieszczający się przez rondo Biłyka w Łodzi powinni zachować szczególną ostrożność.

Pierwszy urządzenie RedLight zostało zamontowane w Łodzi na skrzyżowaniu ulicy Drewnowskiej i alei Włókniarzy pod koniec listopada poprzedniego roku. W ciągu pierwszych 30 dni funkcjonowania, odnotował on 2,8 tys. naruszeń polegających na przejechaniu przez skrzyżowanie podczas gdy światło było czerwone. Niebawem poznamy statystyki pochodzące z drugiego urządzenia RedLight, które rozpoczęło działalność w Łodzi 9 stycznia na skrzyżowaniu ulicy Obywatelskiej i alei Włókniarzy.

W międzyczasie, na internetowej mapie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pojawiła się informacja o trzecim RedLight. Urządzenie to zostało zlokalizowane na rondzie Biłyka, które łączy ulicę Zgierską oraz aleje Sikorskiego i Włókniarzy. Mimo że system jest już widoczny na mapie, nie jest jeszcze jasne czy już wystawia mandaty za wykroczenia, czy też jest jeszcze w fazie testów. Szczegółowe informacje na ten temat powinny pojawić się w najbliższych dniach. Jednakże, doradzamy łódzkim kierowcom aby nie ryzykowali. Przejechanie przez czerwone światło oznacza karę w wysokości 500 zł oraz 15 punktów karnych. Dwa takie wykroczenia są wystarczające do utraty prawa jazdy.